ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کاهش قیمت خودروها پایان دی‌ماه ۱۴۰۱
اخبار خودرو

کاهش جزئی قیمت محصولات ایران‌خودرو در بازار

آمار و ارقام حاصل از ارزیابی وضعیت بازار خودرو از کاهش قیمت خودروها در پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ خبر می‌دهند.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

آمار و ارقام حاصل از ارزیابی وضعیت بازار خودرو از کاهش قیمت خودروها در پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ خبر می‌دهند. اگرچه قیمت بسیاری از محصولات داخلی از اواسط آذرماه به‌طور پرتابی افزایش پیدا کرد و این صعود تا اواسط دی‌ماه ادامه یافت، بااین‌وجود، بررسی‌ها نشان می‌دهند که قیمت خودرو در آخرین روز ماه دهم سال جاری نسبت به اولین روز، دچار افت شده است.

برخی محصولات ایران‌خودرو و همین‌طور شاهین سایپا با کاهش قیمت خودروها در پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ مواجه شده‌اند؛ هرچند به سبب جهش یک‌باره قیمت، این کاهش چندان به‌چشم نمی‌آید.

به عنوان مثال، خودرویی نظیر سمند LX در ابتدای دی‌ماه حدود ۴۵۵ میلیون تومان قیمت داشت و تا اواسط دی‌ماه به ۴۷۰ میلیون تومان رسید؛ ولی با نزدیک‌شدن به آخر ماه، قیمت سمند نیز روند نزولی پیدا کرد و درنهایت این خودروی داخلی با قیمت ۴۵۰ میلیون تومان از ماه دهم سال خارج شد.

کاهش قیمت نسبت به ابتدای ماه در مورد پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز صدق می‌کند. این ماشین با ورود به ماه دهم حدود ۵۴۰ میلیون تومان قیمت داشت و تا دهم ماه حدود ۲۰ میلیون تومان گران‌تر شد. با ورود به نیمه دوم دی‌ماه، قیمت پژو ۲۰۷ افت پیدا کرد و ابتدا به ۵۶۵ میلیون و درنهایت، در روز ۲۸ دی‌ماه به ۵۴۵ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک هم در ابتدای ماه حدود ۷۰۰ میلیون تومان قیمت داشت و علی‌رغم افزایش قیمت در دهه اول، در انتهای ماه حدود ۴۰ میلیون تومان افت قیمت پیدا کرد و به ۶۶۰ میلیون تومان رسید. 

محصولات پرطرفدار دیگری مثل رانا پلاس و تارا نیز در ابتدای ماه به‌ترتیب با قیمت ۴۲۵ و ۵۹۰ میلیون تومان معامله می‌شدند. قیمت این دو محصول در دهه اول دی‌ماه به‌ترتیب به ۴۵۵ و ۶۵۰ میلیون تومان رسید، ولی با نزدیک‌شدن به پایان ماه، رانا پلاس و تارا نیز ارزان شدند و دی‌ماه را به‌ترتیب با قیمت‌های ۴۴۰ و ۶۱۰ میلیون تومان پشت سر گذاشتند.

برخلاف محصولات ایران‌خودرو، کاهش قیمت خودروها در پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ در مورد سبد کالای سایپا صدق نمی‌کند؛ البته شاهین خارج از این قاعده قرار دارد. این خودرو در ابتدای دی‌ماه حدود ۴۹۵ میلیون تومان قیمت داشت؛ در اواسط دی‌ماه به ۵۲۰ میلیون تومان رسید، ولی در پایان دی‌ماه با قیمت ۵۱۰ میلیون تومان در بازار معامله شد.

جدول اختلاف قیمت خودروهای ایران‌خودرو در ابتدا تا انتهای دی‌ماه ۱۴۰۱ را در ادامه مشاهده می‌کنید.

مدل خودروقیمت در ابتدای دی‌ماهقیمت در دهه اول دی‌ماهقیمت در اواسط دی‌ماهقیمت در انتهای دی‌ماه
سمند LX۴۵۵ میلیون تومان۴۷۰ میلیون تومان۴۶۰ میلیون تومان۴۵۰ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۵۴۰ میلیون تومان۵۷۰ میلیون تومان۵۶۵ میلیون تومان۵۴۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۷۰۰ میلیون تومان۷۲۵ میلیون تومان۶۸۰ میلیون تومان۶۶۰ میلیون تومان
رانا پلاس۴۲۵ میلیون تومان۴۵۵ میلیون تومان۴۵۵ میلیون تومان۴۴۰ میلیون تومان
تارا۵۹۰ میلیون تومان۶۵۰ میلیون تومان۶۲۰ میلیون تومان۶۱۰ میلیون تومان
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی