ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

spotify
کسب و کار

ادامه تعدیل نیرو در دنیای فناوری؛ اسپاتیفای 6 درصد کارمندان خود را اخراج می‌کند

«دانیل اک»، مدیرعامل اسپاتیفای در یادداشتی به کارمندان خود اعلام کرد که این شرکت می‌خواهد ۶ درصد پرسنل خود را در سراسر جهان اخراج ‌کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

«دانیل اک»، مدیرعامل اسپاتیفای در یادداشتی به کارمندان خود اعلام کرد که این شرکت می‌خواهد ۶ درصد پرسنل خود را در سراسر جهان اخراج ‌کند. یکی از افراد کلیدی یعنی «داون اوستروف»، مدیر محتوا و تبلیغات اسپاتیفای نیز این شرکت را ترک می‌کند.  

طی ما‌ه‌های اخیر، شرکت‌های بزرگ فناوری برنامه تعدیل نیرو را استارت زده‌اند و حالا اسپاتیفای نیز به جمع شرکت‌هایی که استراتژی تعدیل نیرو را آغاز کرده‌اند، می‌پیوندد.

اسپاتیفای در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرد که بیش از ۹۸۰۰ کارمند تمام‌وقت دارد. این بدان معنی است که این شرکت قصد دارد حدود ۶۰۰ نفر از نیروی انسانی خود را اخراج کند. در بین افرادی که اسپاتیفای را ترک می‌کنند، نام داون اوستروف، مدیر محتوا و تبلیغات این شرکت که در رشد کسب‌وکار آن نقش بسزایی داشته است نیز دیده می‌شود.

تعدل نیرو به شرکت اسپاتیفای هم رسید

در بحبوحه رکود اقتصاد جهانی، اسپاتیفای نیز به جمع شرکت‌هایی که نیروی کاری خود را تعدیل می‌کنند، اضافه می‌شود. گوگل هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد ۱۲ هزار نفر از پرسنل خود را تعدیل کند. همین رویه را شرکت‌هایی همچون آمازون، مایکروسافت و متا نیز دنبال می‌کنند.

مدیرعامل اسپاتیفای، تعدیل نیرو را بخشی از تجدید ساختار سازمانی این شرکت می‌داند. او معتقد است با چنین رویکردی، کارایی شرکت افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌ها نیز بهتر مدیریت می‌شود. وی در یادداشت خود به این موضوع اشاره کرد که تصمیم‌گیری برای تعدیل نیرو کار دشوار ولی انجام آن ضروری است.

کارمندانی که قرار است از شرکت اخراج شوند، به‌زودی نامه قطع همکاری را دریافت می‌کنند. باید دید روند تعدیل نیرو در شرکت‌های به نام و مطرح جهان تا کجا و بحران اقتصادی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی