ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آپدیت ب ام و
خودرو

ب‌ام‌و با ارائه آپدیت نرم‌افزاری، امکانات جدیدی را به 4.7 میلیون خودروی خود اضافه می‌کند

این آپدیت خودروهای مجهز به سیستم iDrive 7 و 8 را در بر می‌گیرد و با نصب آن، استفاده از کلید دیجیتال راحت‌تر می‌شود.

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

کمپانی ب ام و با ارائه یک آپدیت نرم‌افزاری، قابلیت‌های جدیدی را به برخی از محصولات خود اضافه می‌کند. این آپدیت خودروهای مجهز به سیستم iDrive 7 و 8 را در بر می‌گیرد و با نصب آن، استفاده از کلید دیجیتال راحت‌تر می‌شود. همچنین در برخی مدل‌ها، قابلیت پارک از راه دور به خودروهای مشمول اضافه خواهد شد.

با به‌روزرسانی کلید دیجیتال، کاربران دستگاه‌های مجهز به اندروید و iOS می‌توانند خودرو را بین خود به اشتراک بگذارند. علاوه‌براین، کاربران خواهند توانست با یک کد ساده، کلید دیجیتال را فعال کنند. شاید بدانید قبلاً برای فعال‌سازی و استفاده از کلید دیجیتال مالکان مجبور بودند کلید اصلی را در داخل کابین بگذارند.

آپدیت ب ام و

قابلیت پارک از راه دور به‌وضوح گویای کاری است که می‌توان با آن انجام داد. این قابلیت از طریق اپلیکیشن My BMW در دسترس قرار می‌گیرد و راننده از بیرون خودرو می‌تواند آن را پارک کند. در جریان فرایند پارک‌کردن، مانورهای انجام‌شده در بخش Maneuvering Assistant اپلیکیشن ب ام و ثبت و ضبط می‌شوند.

امکان اتصال محصولات ب ام و به شبکه AT&T

آپدیت نرم‌افزاری ب ام و، در ایالات متحده امکان اضافه‌کردن شبکه AT&T را به لیست اپراتورهای موبایلی خودرو فراهم می‌کند. با این کار سیستم iDrive 8 خودرو با قراردادها و طرح‌‌های فعال در تلفن همراه راننده یکپارچه‌سازی می‌شود. نتیجه اینکه مالکان بدون نیاز به موبایل، می‌توانند به‌وسیله خودرو تماس تلفنی برقرار کنند. امکان اتصال به شبکه داده و تبدیل خودرو به یک نقطه اتصال وای‌فای دیگر ماحصل این آپدیت است.

کابین ب ام و iX

آپدیت نرم‌افزاری ب ام و به مدل‌های مختلف قابلیت‌های متفاوتی اضافه می‌کند. برای مثال در کراس‌اوور برقی iX پس از آپدیت، امکان توقف شارژ و بازکردن قفل کابل شارژر به‌وسیله اپلیکیشن My BMW فراهم می‌شود. این آپدیت در iX، اکتیو تورر و X1 مجهز به آپشن دستیار پارک، دستیار فرمان را به خودرو اضافه می‌کند. این دستیار هنگام حرکت با دنده عقب به کمک راننده می‌آید. در سری 7 و X1 جدید، آین آپدیت شامل قابلیت My Mode Digital Art نیز می‌شود.

آپدیت نرم‌افزاری ب ام و بیش از 30 مدل مختلف را در بر می‌گیرد و حدود 4.7 میلیون خودرو آن را دریافت خواهند کرد. در آپدیت قبلی این شرکت مسیریاب، دستیار شخصی هوشمند و تکنولوژی پارک متصل به‌روزرسانی شد و برخی مدل‌ها اندروید اتو را دریافت کردند.

ب ام و iX

گفتنی است ب ام و از سال 2019 برای محصولات خود آپدیت نرم‌افزاری عرضه می‌کند. سیستم اینفوتینمنت، کیفیت سواری، دستیارهای رانندگی، راحتی و ایمنی بعضی از فاکتورهایی هستند که در طول چند سال اخیر، با ارائه آپدیت نرم‌افزاری در محصولات ب ام و ارتقا پیدا کرده‌اند.

به‌غیراز ب ام و، سایر خودروسازان نیز به ارائه آپدیت‌های نرم‌افزاری علاقه‌مند شده‌اند. با اتکا به این تکنولوژی، حالا خودروسازان می‌توانند به آسان‌ترین شیوه ممکن محصولات خود را به قابلیت‌های جدید مجهز کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی