ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گزارش عملکرد دی‌ماه آسیاتک منتشر شد: کاهش 5 میلیارد تومانی درآمد خدمات اینترنت نسبت به شهریور

آسیاتک با سهم بازار 11 درصدی در حوزه اینترنت ثابت با افت درآمد نسبت به آذر و شهریورماه روبه‌رو بوده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۰

آسیاتک در دی‌ماه 1401 از فروش ارائه خدمات اینترنت ADSL ،TD-LTE، پهنای باند و... نزدیک به 75 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است. این رقم 6 میلیارد تومان کمتر از درآمد آسیاتک از این حوزه در شهریورماه امسال و پیش از فیلترینگ چند‌ماهه اخیر برخی پلتفرم‌هاست.

گزارش آسیاتک نشان می‌دهد کسب‌وکارها همچنان از محدودیت‌های اینترنتی خسارت می‌بینند. صورت‌های مالی یک‌ماهه آسیاتک منتهی به دی‌ماه 1401 روی کدال منتشر شده است که نشان از کاهش درآمد این شرکت در حوزه خدمات اینترنت دارد؛ حوزه‌ای که اصلی‌ترین درآمد آسیاتک از آن حاصل می‌شود.

درآمد آسیاتک در دی 1401

این شرکت در دی‌ماه امسال از ارائه خدمات اینترنت ADSL ،TD-LTE، تلفن ثابت VOIP، پهنای باند اینترنت، اینترنت OWA و مکالمات بین‌الملل به کاربران و خدمات عمده‌فروشی اینترنت حدود 75 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

این درحالی است که درآمد آسیاتک در شهریور و مردادماه از این حوزه به‌ترتیب 80.7 و 77.8 میلیارد تومان بوده. به‌نظر می‌رسد همچنان به علت ادامه‌دار بودن فیلترینگ و سهم قابل‌توجه اینستاگرام و واتس‌اپ از ترافیک مصرفی، تقاضا برای تمدید یا خرید سرویس اینترنت پایین است. البته بایستی به سهم یک روز بیشتر ماه‌های تابستان نسبت به زمستان در این گزارش عملکرد توجه داشت.

آسیاتک گرچه در این بخش با افت درآمد روبه‌رو شده، اما سعی کرده است با ارائه محتوای دیتاسنتر IXP، انتقال داخل شبکه، آدرس شبکه، میزبانی دیتاسنتر، سرور اختصاصی، پیامک و فروش کالا و تجهیزات از قبیل مودم، سرور و… این افت درآمدی را جبران کند.

درآمد این شرکت از خدمات فناوری اطلاعات حدود 37.3 میلیارد تومان و فروش کالا 1.8 میلیارد تومان بوده تا جمع درآمد آن به 114 میلیارد تومان در دی‌ماه برسد. این رقم 7 میلیارد تومان کمتر از آذر و یک میلیارد تومان کمتر از شهریورماه است.

گفتنی است آسیاتک با سهم بازار 11.17 درصدی در حوزه اینترنت ثابت، طی 9 ماه ابتدایی امسال موفق به ثبت سود خالص 129 میلیارد تومانی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی