ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آموزش و پرورش از یک سامانه جدید رونمایی کرد: «برپا» سامانه‌ای برای تحقق عدالت آموزشی

آموزش و پرورش با رونمایی از سامانه «برپا» اعلام امیدواری کرده است که این سامانه به توسعه عدالت آموزشی کمک کند.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۴

«حمیدرضا خان‌محمدی»، معاون وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه «سامانه برپا» به‌عنوان برنامه پشتیبان آموزشی است، گفت امیدواریم افت کیفیت تعلیم و تربیت با این سامانه در محلات حاشیه‌ای به حداقل برسد.

به گزارش ایسنا، خان‌محمدی در مراسم رونمایی از طرح «سامانه برپا» (برنامه پشتیبان آموزشی) با بیان اینکه 11 ماه از شکل‌گیری قرارگاه عملیاتی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر می‌گذرد و به‌دنبال حل مسئله است نه انجام کارهای روتین و منظمی که به بخش های مختلف محول می‌شود، گفت: «از ابتدا همکاری با ستاد توانمندسازی و تحول اجتماعی محور ۲۰۲۰ محله مطرح و کمتر از دو هفته تفاهمی برقرار شد.»

خان‌محمدی با توضیح درباره عملکرد این سامانه گفت: «با سامانه برپا می‌خواهیم ظرفیت‌ها و نیازها را به یکدیگر متصل کنیم و این ظرفیت‌های جهادی را توسعه دهیم. تعداد زیادی از معلمان در این فرایند مشارکت می‌کنند تا به دانش‌آموزانی که به هر دلیل دچار مشکل در تحصیل هستند و دسترسی به آموزش ندارند، کمک کنند.»

معاون وزیر آموزش و پرورش و مسئول قرارگاه عملیاتی عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر با بیان اینکه حوزه پرورشی و تربیتی و حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز در دستور‌کار قرار گرفته است، گفت: «بحثی با عنوان «بانک زمان» در جلسات ابتدایی مطرح و قرار شد به نقطه‌ای برسد که امروز نهایی شده است و شاهد افتتاح آن با عنوان سامانه برپا در روز جاری خواهیم بود.»

معاون وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد که زیرساخت‌ها به‌سرعت ارتقا پیدا کنند تا افت کیفیت تعلیم و تربیت با این سامانه در محلات حاشیه‌ای به حداقل برسد.

در شرایطی که توضیح شفافی درباره رویکرد سامانه برپا ارائه نشده است، به‌نظر می‌رسد این سامانه هم به لیست بلند و بی‌پایان سامانه‌های موجود اضافه شده است؛ سامانه‌هایی که صرفاً در نمایش حرکت به‌سمت تکنولوژی رونمایی می‌شوند و درنهایت خروجی قابل‌توجهی از آن‌ها دیده نمی‌شود.

همچنان این پرسش مطرح است که چرا توسعه عدالت آموزشی از مسیر «پلتفرم شاد» دنبال نشده و نیاز به راه‌اندازی «سامانه برپا» از کجا احساس شده است؟ البته این درحالی است که پلتفرم شاد که قرار بود بستر مناسبی به‌عنوان بازوی کمکی آموزش باشد، همچنان دچار مشکلاتی است که حل‌نشده باقی مانده.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

    خیلی رو پا نگه ندارن
    احتمالا خیلی زود میشه برجا

مطالب پیشنهادی