ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

«ازکی» امکان خرید اقساطی بیمه بدون نیاز به چک و سفته را فعال کرد

ازکی این امکان را فراهم کرده است تا کاربران به‌صورت کاملاً آنلاین، بیمه اقساطی شخص ثالث و بدنه موردنیاز خود را خریداری کنند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

خرید اقساطی بیمه ثالث و بدنه در «ازکی» متداول بوده، اما اخیراً این وب‌سایت شرایط خرید اقساطی بدون چک و سفته را راه‌اندازی کرده است.

افزایش قیمت‌ها، تأثیرش را بر هزینه‌های خرید بیمه نیز گذاشته و این موضوع باعث شده است تا برخی از مشتریان از بیمه‌های غیراجباری مانند بیمه بدنه خودرو، صرف‌نظر کنند؛ هرچند این بیمه در جلوگیری از ضرروزیان هنگام حوادث و تصادفات اهمیت زیادی دارد. فروش اقساطی بیمه، برای افزایش توان مالی و کاهش فشار بر مشتریان، راهکاری است که خریداران بیمه می‌توانند از آن استفاده کنند و پلتفرم ازکی شرایط پرداخت اقساطی بیمه بدون نیاز به چک یا سفته را برای مشتریان فراهم کرده است. درواقع بیشتر شرکت‌ها، به شرط ارائه چک از طرف مشتری بیمه اقساطی را ارائه می‌کنند، اما «ازکی» شرط چک یا سفته را برای خرید بیمه قسطی حذف کرده است.

براین‌اساس، مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت ازکی مجموعه‌‌ متنوعی از بیمه اقساطی ماشین را مشاهده کنند و بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه موردنظر خود را به‌صورت اقساطی بدون چک و یا سفته و به‌طور آنلاین تهیه نمایند. پیش از این نیز ازکی خرید اقساطی بیمه را با چک و یا سفته راه‌اندازی کرده بود که اکنون برای تسهیل شرایط، این خدمات بدون چک و سفته هم ارائه می‌شود.

ازکی چگونه بیمه اقساطی را ارائه می‌دهد؟

وب‌سایت ازکی برای آسان‌کردن فرایند خرید بیمه اقساطی خودرو این امکان را فراهم کرده است تا کاربران به‌آسانی و به‌صورت کاملاً آنلاین، بیمه اقساطی شخص ثالث و بدنه موردنیاز خود را خریداری کنند. مهم‌ترین مزیت خرید بیمه بدنه اقساطی این است که کاربران تنها با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه می‌توانند بیمه‌نامه شخص ثالث خود را دریافت کنند. اما با توجه به اینکه شرکت‌ها فروش اقساطی را ملزم به ارائه چک کرده‌اند، پلتفرم «ازکی» این شرط را برای خرید اقساطی بیمه برداشته و خودش به‌عنوان واسط میان مشتری و شرکت بیمه ریسک خرید اقساطی بدون چک را پذیرفته است.

روش استفاده از بیمه اقساطی ازکی

کاربران برای خرید بیمه اقساطی از ازکی، باید وارد سایت ازکی شوند، اطلاعات مربوط به خودرو را در صفحه خرید بیمه وارد کرده و سقف پوشش‌های موردنیاز خود را در انتخاب کنند. در مرحله بعد، باید از میان شرکت‌های بیمه ارائه‌دهنده بیمه بدنه، آن‎‌هایی را که گزینه خرید اقساطی دارند، بررسی و از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه برای خود را انتخاب کنند. 

خسارت بیمه‌های قسطی چگونه پرداخت می‌شود؟

پس از خرید بیمه بدنه به‌صورت اقساطی، درصورت بروز حادثه، تا پیش از تمام‌شدن اقساط، خسارت به بیمه‌گذار درصورت تسویه‌حساب پرداخت می‌شود. اما اگر کاربر، بیمه شخص ثالث خودروی خود را به‌صورت قسطی خریداری کرده و از موعد پرداخت اقساط نگذشته باشد، خسارات طبق تعهدات توافق‌شده پرداخت می‌شود. البته این قانون استثناهایی هم دارد و برخی شرکت‌های بیمه برای دریافت خسارت، ابتدا از مشتری می‌خواهند که حساب خود را تسویه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی