ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

نماینده مجلس از قول رئیس فدراسیون فوتبال: فصل آینده در لیگ برتر VAR خواهیم داشت

تحریم‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم واردات تجهیزات VAR به ایران است؛ حال به‌نظر می‌رسد این مشکل درحال رفع است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۰

رئیس فراکسیون ورزش اعلام کرد رئیس فدراسیون فوتبال قول داده است که از فصل آینده از کمک‌داور ویدئویی (VAR) در لیگ برتر استفاده شود. تاج اما از لفظ «باید» در سخنان خود استفاده کرده است و مشخص نیست که آیا سرانجام طلسم VAR در فوتبال ایران می‌شکند یا خیر؟

درحالی‌که اکثر کشورهای خاورمیانه ازجمله عراق به کمک‌داور ویدئویی مجهز شده‌اند، اما هنوز در ایران امکان استفاده از VAR وجود ندارد. در جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با نمایندگان مجلس، وعده جدیدی برای بهره‌بردن از کمک‌داور ویدئویی مطرح شده است.

«محمدمهدی فروردین»، رئیس فراکسیون ورزش مجلس، در گفت‌وگو با خانه ملت گفت: «رئیس فدراسیون فوتبال قول دادند که برای فصل آینده استفاده از کمک‌داور ویدئویی در لیگ برتر انجام شود. این ضرورت برای اینکه داوران ما از عرصه بین‌المللی کنار گذاشته نشوند و دغدغه هواداران برطرف شود، پیگیری شد. مجلس نیز این آمادگی را دارد که در بخش سخت‌افزاری و پشتیبانی در این حوزه کمک‌های لازم را داشته باشد.»

اما «مهدی تاج»، رئیس فدراسیون فوتبال، در جمع خبرنگاران وعده‌ قطعی دراین‌باره نداد و تنها از لفظ «باید» استفاده کرد:

«سال آینده باید در لیگ برتر کمک‌داور ویدئویی (VAR) داشته باشیم تا اشتباهات داوری نیز به حداقل برسند. این موضوع حق تماشاگران فوتبال است.»

او درباره آخرین وضعیت استفاده از VAR در فوتبال ایران اعلام کرد با شرکتی وارد مذاکره شده‌اند که با صداوسیما، ستاد اجرایی فرمان امام، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان قرارداد دارد و دوربین‌های این باشگاه‌ها را تأمین کرده است: «مهم این است این شرکت تأیید شده و ما باید کمک‌داور ویدئویی را به هر طریقی که شده، راه‌اندازی کنیم. نباید شرایط به‌نحوی پیش برود که تاجیکستان و ترکمنستان کمک‌داور ویدیوئی داشته باشند و ما هنوز به‌دنبال آن باشیم که با چه شرکتی قرارداد ببندیم.»

گفتنی است چندی پیش تاج از پرسپولیس، استقلال و 6 باشگاه لیگ برتری دیگر خواست تا راه‌اندازی فاز اول VAR را بر عهده بگیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی