ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات
تکنولوژی

ویدیویی جالب از اشتباهات ربات انسان‌نمای بوستون داینامیکس [تماشا کنید]

این ویدیو نشان می‌دهد که ربات‌های انسان‌نما مانند اطلس هنوز برای استفاده تجاری قابل بهره‌برداری نیستند.

ماه گذشته، بوستون داینامیکس ویدیویی از ربات انسان‌نمای اطلس (Atlas) خود به نمایش گذاشت که در آن مهارت‌های این ربات دوپا نمایش داده شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، ربات تا قبل از اینکه بتواند وظایف خود را با موفقیت انجام دهد، با مشکلاتی مواجه شد و اکنون ویدیویی از پشت‌صحنه و اشتباهات آن منتشر شده است.

این ویدیو که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، توسط حساب رسمی بوستون داینامیکس در توییتر منتشر شده است. در این ویدیو، اطلس که مأموریت دارد تا وسایل موردنیاز اپراتور خود را از میان چندین مانع به او برساند، به شیوه‌های مختلفی زمین می‌خورد. همان‌طور که دیده می‌شود، دلیل این زمین خوردن در برخی مواقع برخورد با موانع و در برخی مواقع، عدم تشخیص دقیق مسیر است.

ربات بوستون داینامیکس چه زمانی قابل استفاده تجاری است؟

هرچند اطلس مأموریت خود را با موفقیت به پایان رساند، اما این ویدیو یک‌بار دیگر مشخص می‌کند که هنوز نمی‌توان انتظار داشت تا ربات‌های انسان‌نما برای انجام کارهایی مانند رانندگی، جایگزین انسان‌ها شوند.

درحالی‌که برخی از ربات‌های بوستون داینامیکس، مانند Spot و Stretch هم‌اکنون به‌صورت تجاری در دسترس هستند، اطلس درحال‌حاضر صرفاً یک پلتفرم تحقیقاتی است. «بن استفنز»، رئیس بخش کنترل اطلس، اخیراً در پست جدید وبلاگ Boston Dynamics درباره زمان در دسترس بودن این ربات توضیح داد که هنوز تا ساخت ربات‌های انسان‌نمایی که می‌توانند کارهای خطرناکی را در دنیای واقعی انجام دهند، فاصله زیادی وجود دارد.

او گفت:

«مهندسی‌کردن طبقه بسیار وسیعی است و ما هنوز کارهای زیادی برای انجام‌دادن داریم. کارهای ما نیم‌نگاهی است به جایی که دنیا به‌سمت آن حرکت کرده و آینده رباتیک ارائه می‌کند.»

در سال جاری، ایلان ماسک و تسلا نیز با معرفی نمونه اولیه ربات انسان‌نمای «اپتیموس»، رسماً وارد این حوزه شدند. ماسک ادعا می‌کند که ربات دوپای Optimus روزی در کارخانه‌های تسلا کار خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ha Hamid
    Ha Hamid | ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

    😂😂😂 چه باحال زمین میخوره

مطالب پیشنهادی