ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
کسب و کار

توییتر برای رقابت با Apple Pay و PayPal به یک پلتفرم پرداخت تبدیل می‌شود

در گزارش جدیدی از فایننشال تایمز، گفته شده که توییتر درحال درخواست مجوزهای لازم برای تبدیل‌شدن به یک پلتفرم پرداخت است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

از زمانی که ایلان ماسک مالک توییتر شد، این شرکت به‌دنبال راه‌های جدیدی برای افزایش درآمد خود بوده است. اکنون گفته می‌شود که ماسک علاقه‌مند است تا توییتر را به یک پلتفرم پرداخت برای رقابت با اپل پی (Apple Pay) و پی‌پال (PayPal) تبدیل کند.

ماسک چند ماه گذشته نیز به برنامه‌های خود برای تبدیل توییتر به یک بانک مدرن و ورود به بازار پرداخت اشاره کرده بود. در آن زمان، او از این ایده بلندپروازانه به‌عنوان یک «فرصت تحول‌ساز» یاد کرد که با وجود آن کاربران می‌توانند در این شبکه اجتماعی پرداخت‌های مالی خود را انجام دهند. از آن زمان تاکنون، جزئیات بیشتری در مورد این طرح فاش نشده است، اما توییتر همچنان به‌طور فعالانه روی آن کار می‌کند.

ایلان ماسک

تلاش توییتر برای تبدیل‌شدن به پلتفرم پرداخت

حالا براساس گزارش جدید فایننشال تایمز، این شرکت درحال درخواست مجوزهای لازم برای تبدیل‌شدن به یک پلتفرم پرداخت در ایالات متحده است. در ادامه این گزارش همچنین اشاره شده که «استر کرافورد»، مدیر بخش مدیریت تولید تو‌ییتر، روی زیرساخت سرویس جدید کار می‌کند. علاوه‌براین، یک‌بار دیگر گفته شد که ماسک می‌خواهد توییتر را به یک «اپلیکیشن همه‌چیز» تبدیل کند.

پلتفرم پرداخت جدید تو‌ییتر ابتدا با ارزها و روش‌های پرداخت معمولی کار می‌کند، اما همان‌طور که انتظار می‌رود، این شرکت در آینده برنامه‌هایی برای اضافه‌کردن پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دارد. قبلاً نیز از این تغییر به‌عنوان یکی از تغییرات بالقوه‌ای که «ایلان ماسک» پس از خرید توییتر به آن اضافه خواهد کرد، یاد شده بود. درنهایت، این پلتفرم اساساً با PayPal و حتی Apple Pay رقابت می‌کند.

بااین‌حال، هنوز مشخص نیست که قابلیت جدید توییتر چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت و آیا این شرکت قادر به رقابت با سایر شرکت‌هایی که مدت زیادی در این بازار بوده‌اند، است یا خیر. علاوه‌براین، شرکت ایلان ماسک همچنین احتمالاً در برنامه‌های خود با بررسی‌های دقیق قانون‌گذاران مواجه خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی