ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: با تبعیض در دسترسی به اینترنت مخالفیم/ رفع فیلتر برای اساتید مصوبه کارگروه تعیین مصادیق است

وزیر ارتباطات اعلام کرد براساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، بایستی دسترسی اساتید به برخی سایت‌های فیلتر یا تحریمی را فراهم کنند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۱

وزیر ارتباطات اعلام کرد براساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، بایستی دسترسی اساتید به برخی سایت‌های فیلتر یا تحریمی را فراهم کنند. زارع‌پور البته از بازنگری در مصادیق فیلترینگ برای بازگشایی یک‌سری سایت‌های فیلترشده خبر داد.

بحث اینترنت طبقاتی این روزها داغ‌تر از گذشته شده است. با افزایش گستره پلتفرم‌های فیلترشده و سخت‌ترشدن دسترسی به آن‌ها، برخی نهادها و مسئولان، دسترسی به پلتفرم‌های فیلتر را خواستار شده‌اند. به‌تازگی نیز براساس مصوبه کارگروه فیلترینگ، قرار است به اساتید دانشگاه‌ها اینترنت با دسترسی بیشتر از مردم عادی داده شود.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در حاشیه جلسه هیئت دولت به این موضوع اشاره کرد و گفت به وزارت ارتباطات تکلیف شده است تا ابزار دسترسی اساتید دانشگاه به برخی سایت‌ها را فراهم کند:

«براساس مصوبه‌ کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، به ما تکلیف شده است برای اساتید محترم دانشگاه ابزاری فراهم کنیم تا به برخی از سایت‌هایی که ایران را تحریم کردند یا فیلتر شده‌اند، دسترسی یابند تا بتوانند کارشان را انجام دهند. این سایت‌ها عمدتاً برای دانلود مقالات علمی و کارهای پژوهشی است»

او با اشاره به سخنان پیشین خود از تلاش برای بازنگری در مصادیق فیلترینگ خبر داد تا این پلتفرم‌ها برای عموم مردم باز شوند.

زارع‌پور تأکید کرد در وزارت ارتباطات نه‌تنها با تبعیض در دسترسی به اینترنت کاملاً مخالف هستند، بلکه در تلاشند تا امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای همه‌جای کشور فراهم کنند: «ما درحال پیگیری هستیم که همان اینترنتی که مردم در شمال شهر تهران دارند، همان اینترنت پرسرعت را در دورترین نقاط دورافتاده روستایی هم داشته باشیم.»

به گفته وی، از این جهت هیچ تبعیضی بین مردم وجود ندارد و همان امکانی که در کلانشهرها وجود دارد، در دورترین نقاط استانی فراهم خواهد شد: «در طی یک سال گذشته برای اولین‌بار دسترسی نزدیک به 2800 روستا به شبکه را با همان تکنولوژی 4G که در تهران است، فراهم کردیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • morezax
    morezax | ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

    فقط وعده بدون عمل. ۲.۵ سال دیگه مونده؟

  • Mim_Mehdi
    Mim_Mehdi | ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

    همین خبر رو به یه یمنی(نه یه اروپایی) نشون بدی، درجا کف و خون قاتی میکنه پس میفته.

مطالب پیشنهادی