ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل ایرانسل: بیش از 10میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم

آیین بهره‌برداری از پروژه‌های ایرانسل برگزار شد که بنابر گفته مدیرعامل این اپراتور، ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها حدود 2600 میلیارد تومان است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰

مدیرعامل ایرانسل رقم کل سرمایه‌گذاری‌های این اپراتور برای توسعه زیرساخت‌ها را بیش از 10 میلیارد دلار عنوان کرد. بنابر اعلام عباسی آرند، ایرانسل در حال حاضر 62 میلیون مشترک فعال و 43 میلیون مشترک دیتا دارد.

مراسم افتتاح پروژه‌های ایرانسل به مناسبت دهه فجر صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و مدیرعامل ایرانسل برگزار شد. «بیژن عباسی آرند» در این رویداد ارزش سرمایه‌گذاری روی پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند را در حدود 2600 میلیارد تومان برآورد کرد. رقم کل سرمایه‌گذاری‌های ایرانسل تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار عنوان شد.

به طور کلی مواردی چون افتتاح 344 سایت ارتباطی و 98 سایت جدید ثابت، رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن ایرانسل من، بهره برداری از مرکز سوئیچ شمال شرق در مشهد، بهره برداری از فاز نسخه پروژه توسعه خطوط فیبرنوری، تکمیل فاز اول پروژه فراگیر نسل پنج، بهره برداری از فاز جدید توسعه پروژه USO و پوشش 353 روستا بخش‌های مهم این پروژه‌ها هستند.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به 62 میلیون مشترک فعال و 43 میلیون مشترک دیتا ایرانسل گفت: «16358 سایت نسل چهارم در ایران وجود دارد که 82 درصد پوشش جمعیت ایران را شامل می‌شود. در نسل چهارم ثابت نیز 160 شهر تخت پوشش ایرانسل هستند و بیش از 760 هزار مشترک در این حوزه داریم.‌»

عباسی آرند افتتاح مرکز سوئیچ و مرکز داده ایرانسل در مشهد را یکی دیگر از برنامه‌های این رویداد عنوان کرد: «بیش از 3هزار رک ظرفیت مرکز داده و سوییچ ایرانسل است که بخشی از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تشکیل می‌دهد. در فازهای بعدی نیز به سراغ شهرهای بابل، همدان و بندرعباس خواهیم رفت.»

مدیرعامل ایرانسل همچنین از رشد جدی مصرف ترافیک داخلی خبر داد و گفت آنها از پس این افزایش تقاضا برآمده‌اند و در هیچ کدام از مراکزشان به مرحله اشباع نرسیدند.

سرمایه‌گذاری ایرانسل ظرفیت ترافیک

به گفته وی در حال حاضر ظرفیت ترافیک بین‌الملل ایرانسل در حدود 3هزار گیگابیت بر ثانیه و ظرفیت ترافیک داخلی نیز 2800گیگابیت بر ثانیه است. مجموع این ظرفیت ترافیک در سال آتی قرار است به بیش از 6500 گیگابیت بر ثانیه برسد.

روزانه 300هزار نفر از 5G ایرانسل استفاده می‌کنند

مدیرعامل ایرانسل در ادامه با بیان اینکه امروز چهارصدمین سایت 5G این اپراتور در کرمانشاه افتتاح خواهد شد اعلام کرد فاز اول توسعه نسل پنجم شبکه ایرانسل امروز به پایان می‌رسد. بیشترین سایت‌های 5G این اپراتور نیز در تهران، خوزستان و فارس است.

تعداد سایت های 5G ایرانسل

بنابر آمارهای اعلام شده از سوی ایرانسل، 4.7 میلیون مشترک امکان دریافت 5G را در شبکه دارند. به طور کلی نیز روزانه 300 هزار نفر از نسل پنجم ایرانسل استفاده می‌کنند.

عباسی آرند تکمیل زیرساخت شبکه فیبر نوری در برخی از شهرها را از دیگر پروژه‌های ایرانسل عنوان کرد و گفت تاکنون بیش از 2هزار کیلومتر فیبر نوری در بیش از 36 شهر راه‌اندازی کرده است: «این زیرساخت به کمک پروژه FTTH خواهد آمد تا پروژه دولت در زمینه توسعه پوشش فیبرنوری تسریع شود.»

به گفته وی در بحث توسعه روستایی نیز ایرانسل تلاش‌های متعددی کرده است و در حال حاضر 14 میلیون نفر در روستاها، تحت پوشش شبکه نسل چهارم هستند.

مدیرعامل ایرانسل در پایان ابراز امیدواری کرد خدمات آنها در توسعه زیرساخت کشور به کام مردم شیرین آید و بتوانند سرویس با کیفیت به مردم تقدیم کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی