ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
تکنولوژی

گوگل: ChatGPT می‌تواند به‌عنوان مهندس نرم‌افزار سطح سوم ما استخدام شود

طبق ادعای گوگل، میانگین کل حقوق و دستمزد این شغل حدود 183 هزار دلار است.

گوگل سؤالات مصاحبه کدنویسی خود را به چت‌بات ChatGPT داده و براساس پاسخ‌های ارائه‌شده توسط این مدل هوش مصنوعی، اعلام کرد که می‌توان هوش مصنوعی OpenAI را به‌عنوان مهندس سطح سه استخدام کرد.

همان‌طور که CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد، گوگل در چند وقت اخیر چند چت‌بات هوش مصنوعی را آزمایش کرده است تا آن‌ها را به سایت خود اضافه کند. قابلیت ChatGPT برای ارائه یک پاسخ مختصر و مطمئن به یک سؤال می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت کاربران شود.

گوگل در سند خود توضیح می‌دهد:

«به‌طور شگفت‌انگیزی، ChatGPT هنگام مصاحبه برای موقعیت کدنویسی می‌تواند در سطح سوم ما استخدام شود.»

هرچند سطح سه برای تیم مهندسی گوگل به‌عنوان یک موقعیت ابتدایی در نظر گرفته می‌شود، اما میانگین کل حقوق و دستمزد این شغل حدود 183 هزار دلار است. همچنین فرایند مصاحبه یک مهندس نرم‌افزار در گوگل عمدتاً به سؤالات فنی مربوط می‌شود که ChatGPT با موفقیت به آن‌ها پاسخ داده است.

نظر ChatGPT درباره جایگزین‌شدن با انسان‌ها

موفقیت ChatGPT در آزمون مصاحبه کدنویسی گوگل باعث می‌شود تا سؤالاتی در زمینه جایگزین‌شدن آن با انسان‌ها به‌وجود بیاید. بااین‌حال، نشریه PCMag از ChatGPT سؤال کرد که آیا می‌تواند جایگزین مهندسان نرم‌افزار شود یا خیر و با پاسخ جالبی روبه‌رو شده است:

«خیر، ChatGPT جایگزین مهندسان نرم‌افزار نخواهد شد. ChatGPT ابزاری است که می‌تواند در انجام وظایف خاصی کمک کند، اما نمی‌توان به‌طور کامل جایگزین خلاقیت، مهارت‌های حل مسئله و توانایی‌های تفکر انتقادی یک مهندس نرم‌افزار شود. علاوه‌براین، ChatGPT برای عملکرد مؤثر به نظارت و هدایت انسان‌ها نیاز دارد.»

در ادامه از ChatGPT سؤال شد که آیا در 20 سال آینده نیز چنین نخواهد بود یا اینکه موقعیت‌های شغلی سطح پایین در معرض خطر بیشتری قرار دارند یا خیر و چت‌بات ادعا کرد که ممکن است بر موقعیت‌های سطح پایین‌تر تأثیر بگذارد. اما مجدداً تأکید داشت که هرگز یک جایگزین کامل نخواهد بود، بلکه ابزاری برای کمک به مهندسان نرم‌افزار خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی