ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فعال نگه داشتن کارت سوخت
خودرو

شرکت ملی پخش: از کارت سوخت خود استفاده کنید، تا فعال بماند

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در بیانیه اخیر خود به مالکین و دارندگان کارت سوخت هشدار داد.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در بیانیه اخیر خود به مالکین و دارندگان کارت سوخت هشدار داد که درصورت عدم استفاده از کارت سوخت تا پایان سال جاری، باید منتظر غیرفعال‌شدن آن باشند. به بیان بهتر، به‌منظور فعال نگه‌داشتن کارت سوخت خود می‌بایست تا پیش از شروع سال ۱۴۰۲ دست‌کم یک بار از این کارت استفاده کنید.

قیمت بنزین در ایران بسیار کمتر از کشورهای همسایه بوده و همین موضوع باعث شده است که بنزین به یک کالای ارزشمند جهت قاچاق تبدیل شود. دولت به‌منظور جلوگیری و خروج غیرمجاز بنزین از کشور و همین‌طور مدیریت بهتر این سوخت مهم، طرح سهمیه‌بندی بنزین را به اجرا رسانده است و بنزین را از طریق کارت سوخت در اختیار مالکین خودرو قرار می‌دهد. کارت سوخت در آخرین روز هر ماه شارژ می‌شود و مدت‌زمان ذخیره بنزین در آن ۹ ماه است.

بااین‌حال طبق اعلامیه اخیر شرکت ملی نفت، مالکین خودرو و دارندگان کارت سوخت مستلزم هستند تا پایان سال جاری حداقل یک بار از این کارت استفاده کرده و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنند، در غیر این صورت کارت غیرفعال شده و می‌سوزد.

شرکت ملی نفت همچنین به مالکین خودرو یا موتورسیکلت که به هر دلیلی فاقد کارت سوخت هستند، توصیه کرد هرچه سریع‌تر با مراجعه به دفاتر پلیس+10  نسبت به ثبت درخواست نسخه المثنی اقدام کنند. البته هزینه صدور کارت سوخت المثنی ۱۰برابر شده و به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. بااین‌حال، بنزین سهمیه‌ای ارزان‌تر از بنزین آزاد بوده و تهیه کارت سوخت برای مالکین خودروها توصیه می‌شود. 

ناگفته نماند برخی افراد به هر دلیلی از کارت سوخت استفاده نمی‌کنند و حتی اعتنایی به سوختن سهمیه بنزین خود ندارند. بااین‌وجود طبق اخطاریه جدید شرکت ملی نفت، این دسته افراد نیز بهتر است برای اطمینان از عملکرد صحیح و فعال نگه‌داشتن کارت سوخت خود، حداقل یک بار تا پیش از پایان سال جاری از آن استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی