ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تارا و شاهین در ناوگان تاکسیرانی تهران
خودرو

استفاده از تارا برای تاکسیرانی تهران تأیید شد؛ شاهین در صف انتظار!

با حذف سمند و پژو ۴۰۵ و در راستای نوسازی حمل‌ونقل عمومی، تارا قرار است به‌عنوان مدل جایگزین تحویل داده شود.

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

بنابر گفته‌های معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، به‌غیراز سمند سورن، دو خودروی تازه‌نفس از ایران‌خودرو و سایپا به‌زودی به‌عنوان تاکسی در پایتخت تردد خواهند کرد. با حذف پژو ۴۰۵ و در راستای نوسازی حمل‌ونقل عمومی، تارا و شاهین در ناوگان تاکسیرانی تهران وارد می‌شوند. البته برای شاهین شرط استفاده از سامانه گازسوز و گیربکس اتوماتیک در نظر گرفته شده است. گفتنی است که خودروهای موردنظر هنوز به‌شکل رسمی در خطوط تولید قرار نگرفته‌اند.

طبق جلسات برگزارشده میان معاون حمل‌ونقل تهران و مدیران ایران‌خودرو و سایپا، قرار شد ۱۰۰۰ دستگاه خودروی تارا وارد خطوط تاکسیرانی پایتخت شود. تارای ایران‌خودرو از ایمنی و بهره‌وری کافی برخوردار است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای خودروهای سمند (به‌غیراز سمند سورن) و پژو ۴۰۵ باشد که از دور خارج شده‌اند. با این تصمیم، خودروهای سمند سورن و تارا از طرف ایران‌خودرو در مجموعه تاکسیرانی تهران خدمت‌رسانی می‌کنند.

اما در مورد شاهین باید گفت که نه مدل فعلی، بلکه مدل اتوماتیک و گازسوزشده برای ناوگان تاکسیرانی پایتخت در نظر گرفته شده است. به گفته معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران، پس از عرضه مدل‌های اتوماتیک و گازسوز، جلسه دیگری با مدیران سایپا برگزار شده و در مورد تعداد خودروهایی قابل تزریق به ناوگان تاکسیرانی تصمیم‌گیری می‌شود.

خبر پیوستن تارا و شاهین در ناوگان تاکسیرانی تهران درحالی منتشر شده که گزینه قبلی سایپا یعنی ساینا، هنوز به‌عنوان تاکسی مورد پذیرش قرار نگرفته است. از نگاه سازمان ملی استاندارد کشور، ساینا صلاحیت کافی برای ادامه تولید ندارد و خط تولید آن همانند تیبا و پراید، احتمالاً در آینده نزدیک متوقف می‌شود. بااین‌حال، سایناهای موجود تا زمانی که از لحاظ کیفی و ایمن‌سازی ارتقا پیدا نکنند و صلاحیت آن‌ها موردتأیید سازمان ملی استاندارد قرار نگیرد، نمی‌توانند در ناوگان تاکسیرانی شهری استفاده شوند.

خودروهای پژو ۴۰۵ و خانواده سمند در ابتدای سال جاری از چرخه تولید خارج شدند. درواقع این خودروها هم‌اینک نیز جزو محصولات فرسوده در نظر گرفته می‌شوند و به مالکین توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به اسقاط آن‌ها اقدام کنند. با عرضه خودروهای تازه‌نفس، تسهیلاتی از سمت دولت و شرکت‌های خودروساز به مالکین خودروهای فرسوده، به‌ویژه دارندگان ماشین‌های فعال در خطوط تاکسیرانی اعطا می‌شود که از طریق آن‌ها می‌توانند خودروهای قدیمی خود را با مدل‌های جدیدتر تعویض و به فرایند نوسازی حمل‌ونقل عمومی کمک کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی