ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

DELL
کسب و کار

ادامه تعدیل نیرو در غول‌های فناوری: 6650 کارمند شرکت Dell اخراج می‌شوند

کارمندان با دریافت ایمیلی از «جف کلارک»، یکی از مدیران شرکت دل از برنامه تعدیل نیروی گسترده شرکت مطلع شده‌اند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

شرکت دل در ژانویه ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۶۵ هزار کارمند داشت که البته تعداد آن‌ها قبل از امروز به ۱۳۳ کارمند کاهش یافت. حالا Dell می‌خواهد ۵ درصد دیگر از کارمندانش را تعدیل کند. با‌این‌حساب ۶۶۵۰ نفر از پرسنل شرکت دل کار خود را از دست می‌دهند.

طی ماه گذشته میلادی بیش از ۸۰ هزار نفر نیروی انسانی در شرکت‌های بزرگ فناوری کار خود را از دست دادند؛ اما هنوز برنامه تعدیل نیرو در این شرکت‌ها هنوز تمام نشده است.

وضعیت نابسامان اقتصادی به‌صورت کلی و کاهش فروش سیستم‌های کامپیوتری توسط Dell، باعث شده است تا این شرکت برنامه تعدیل نیرو و کاهش هزینه‌های جاری را در پیش بگیرد. طی ماه‌های گذشته، شرکت‌های فناوری بزرگ جهان همین رویه را در پیش گرفته‌اند و دل اولین شرکتی نیست که دست به اخراج نیروهای خود می‌زند.

کارمندان دل با دریافت ایمیلی از «جف کلارک»، یکی از مدیران عامل و نایب‌رئیس شرکت دل از برنامه تعدیل نیروی گسترده شرکت مطلع شده‌اند و موضوع جدی است. وی در این نامه به کارمندان اعلام کرده که اقدام صورت‌گرفته به‌دلیل جو اقتصادی کنونی است و شرکت چاره‌ای جز اخراج برخی نیروها نداشته است.

شرکت دل ۵ درصد از نیروی انسانی خود را در سراسر جهان تعدیل می‌کند

شرکت دل برای آنکه بتواند به مسیر تجارت خود ادامه دهد، مجبور شده است با تعدادی از نیروهای کاری خود خداحافظی کند. بی‌شک گرفتن چنین تصمیمی کار ساده‌ای نبوده است، ولی برخی شرکت‌ها برای بقای خود مجبورند تغییراتی را اعمال کنند.

درآمد شرکت دل در سه‌ماهه‌ای که گذشت، افت ۶درصدی داشت و به ۲۵ میلیارد دلار رسید و حالا این شرکت قصد دارد با کاهش تعداد پرسنل خود، هزینه‌ها را مدیریت کند. براساس داده‌های کانالیس، گارتنر و IDC، آمار فروش سیستم‌های کامپیوتری برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته و شرکت دل بیشترین درصد ضرر را به نام خود رقم زده است.

در سال ۲۰۱۵ شرکت دل، EMC را به ارزش ۶۷ میلیارد دلار خریداری کرد که درواقع بزرگ‌ترین معامله فناوری در تاریخ آن مقطع زمانی بود. سال گذشته میلادی نیز این شرکت پیشنهاد خرید برودکام به ارزش ۶۱ میلیارد دلار را مطرح کرده بود، ولی آن را متوقف کرد. حالا شرکت دل مجبور شده دست به تعدیل نیرو بزند و باید دید این رویه تا کجا ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی