ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات
فناوری ایران

وزیر ارتباطات: ارائه اینترنت با سطوح دسترسی متفاوت موضوع جدیدی نیست

زارع‌پور اعتقاد دارد یک سری اقشار نیاز به دسترسی‌های خاصی دارند که البته نمی‌توان اسم آن را اینترنت طبقاتی گذاشت.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۶

وزیر ارتباطات گفت ارائه اینترنت با سطوح دسترسی متفاوت، موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز وجود داشته است. زارع‌پور معتقد است برخی اقشار به یک دسترسی‌های خاص نیاز دارند که نمی‌توان اسم آن را اینترنت طبقاتی گذاشت.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه رونمایی از ماهواره‌های جدید در پاسخ به چرایی ارائه اینترنت طبقاتی گفت: «برخی سایت‌ها تحریمی هستند و برای دسترسی به آن‌ها باید از فیلترشکن استفاده کرد. ما درحال تهیه ابزار دسترسی هستیم تا نیازی به فیلترشکن برای استفاده از این سایت‌ها نباشد. این مسیر کلی است که آن را دنبال می‌کنیم.»

او با تأکید بر اینکه در وزارت ارتباطات هیچ تبعیضی در دسترسی به اینترنت قائل نیستند، اظهار داشت وظیفه دارند تا برای همه مردم این دسترسی را به‌شکل یکسان فراهم کنند: «البته یک‌سری اقشار نیاز به دسترسی‌های خاصی دارند که نمی‌توان اسم آن را اینترنت طبقاتی گذاشت و علیه آن شبهه جدیدی ایجاد کرد. این مسئله جدیدی نیست و قبلاً هم بوده است.»

وزیر ارتباطات ارائه اینترنت با دسترسی خاص به برخی خبرگزاری‌های دولتی و سازمان‌ها را مثال زد و گفت:

«مگر پیش از این به برخی اقشار اینترنت با دسترسی متفاوت نمی‌دادند؟ آیا اسم آن طبقاتی است؟ برخی موارد خاص هم به ما گفته می‌شود دسترسی‌هایی برای برخی سایت‌ها فراهم شود. مثل خبرنگاران که دسترسی به یک‌سری سایت‌ها دارند. این به‌معنای اینترنت طبقاتی نیست.»

زارع‌پور پیش از این نیز با تبعیض در دسترسی به اینترنت مخالفت کرده و درباره ارائه اینترنت با دسترسی خاص به اساتید گفته بود این موضوع مصوبه کارگروه تعیین مصادیق بوده و وزارت ارتباطات مکلف به اجرای آن شده است: «براساس مصوبه‌ کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، به ما تکلیف شده است برای اساتید محترم دانشگاه ابزاری فراهم کنیم تا به برخی از سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده‌اند یا فیلتر شده‌اند، دسترسی یابند تا بتوانند کارشان را انجام دهند. این سایت‌ها عمدتاً برای دانلود مقالات علمی و کارهای پژوهشی است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی