ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گلکسی S23
تکنولوژی

سری گلکسی S23 می‌تواند با دورزدن باتری، از شارژر برای تأمین مستقیم برق استفاده کند

گوشی‌های سری گلکسی S23 در منوی Game Booster دارای گزینه‌ای برای دورزدن شارژشدن باتری و استفاده مستقیم از برق هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

به فاصله یک هفته پس از معرفی گوشی‌های گلکسی S23 و S23 اولترا، اکنون گزارش جدیدی درباره ویژگی جدید پرچم‌داران سامسونگ منتشر شده است که می‌تواند برای طرفداران بازی‌های موبایل قابل‌توجه باشد. طبق این گزارش، گوشی‌های سری گلکسی S23 دارای نوعی ویژگی هستند که باعث می‌شود شارژر دستگاه، برق مستقیم دستگاه را به‌جای شارژکردن باتری، تأمین کند که این امر در کاهش گرما کمک می‌کند.

طبق گزارش 9to5google، ویژگی جدید گوشی‌های سری گلکسی S23 سامسونگ به کاربران این امکان را می‌دهد تا «توزیع برق USB» را متوقف کنند. گزینه مربوط به این قابلیت را می‌توان در منوی «تقویت‌کننده بازی» (Game Booster) سامسونگ پیدا کرد و کانال یوتوب NL Tech که برای اولین‌بار این ویژگی را پیدا کرده است، درباره آن توضیح می‌دهد:

«برای جلوگیری از گرم‌شدن گوشی، هنگامی که گزینه USB Power Delivery فعال است و باتری بیش از 20 درصد شارژ دارد، شارژ را متوقف کنید.»

شارژر سامسونگ
زمانی که شارژری به دستگاه متصل نباشد، این ویژگی غیرفعال است

مدیریت بهتر گرما با ویژگی جدید گلکسی S23

در ادامه گزارش توضیح داده شده است که این ویژگی به شارژر متصل اجازه می‌دهد تا باتری را دور بزند و گوشی گلکسی S23 برای انجام کارهای خود از برق مستقیم شارژر استفاده کند. این امر باعث کاهش گرمای دستگاه می‌شود و درعین‌حال برای شارژر کارآمدتر است. همان‌طور که توضیح داده می‌شود، فعال‌کردن این گزینه مصرف انرژی را حین بازی از 17 وات به 6 وات کاهش می‌دهد. همچنین ظاهراً روی تمام شارژرهای USB PD کار می‌کند.

ویژگی جدید پرچمداران سامسونگ شاید برای گیمرهایی که می‌خواهند از بازی‌های خود بالاترین عملکرد را کسب کنند، بسیار مفید خواهد بود؛ زیرا باتری‌ها هنگام شارژشدن بسیار گرم می‌شوند و دورزدن آن منجر به مدیریت گرمای بهتری می‌شود.

بااین‌حال، باید اشاره کرد که این ویژگی در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است و به‌طور دقیق مشخص نیست که سامسونگ آن را برای چه افرادی ارائه کرده است. سامسونگ تاکنون به‌طور رسمی به این ویژگی اشاره نکرده، بنابراین مشخص نیست که آیا قصد دارد آن را در دسترس گوشی‌های دیگری نیز قرار دهد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی