ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

برگزاری اولین همایش روز هوش مصنوعی با مشارکت و حمایت همراه اول

اولین دوره همایش «روز هوش مصنوعی» با حمایت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول آغاز به کار کرد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۵

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران با اعلام اینکه اولین همایش هوش مصنوعی توسط دانشگاه خواجه‌نصیر برگزار خواهد شد، از مشارکت و حمایت همراه اول از برگزاری این همایش مصنوعی خبر داد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نخستین دوره همایش «روز هوش مصنوعی» توسط دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و با حمایت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول درحال برگزاری است.

این رویداد به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که افراد و سازمان‌های دولتی تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در حوزه هوش مصنوعی و همچنین شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات به‌همراه افراد دانشگاهی بتوانند تعاملات و همکاری‌های بیشتری با یکدیگر برقرار کنند و زمینه هم‌افزایی آن‌ها فراهم شود.

در این رویداد علاوه بر سخنرانی‌ها و پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه فناورانه با مشارکت شرکت‌های پیشرو در هوش مصنوعی برنامه‌ریزی شده است.

تعامل دانشگاه و بخش خصوصی در حوزه هوش مصنوعی

شناسایی و ارائه توانمندی‌های دانشگاه در حوزه هوش مصنوعی، گردهم‌آوری ذی‌نفعان دولتی، خصوصی، دانشگاهی و صنعتی در حوزه هوش مصنوعی و احصای نیازمندی‌های موجود در جامعه و ارائه راهکارهایی برای پاسخ به این نیازمندی‌ها، ازجمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد عنوان شده است.

در این رویداد از افراد باتجربه و تأثیرگذار در حوزه هوش مصنوعی در ایران و جهان دعوت شده است. مهمانان این رویداد از صنعت و دانشگاه انتخاب شده‌اند و در بیش از هفت سخنرانی کلیدی حضور خواهند داشت و درخصوص فرصت‌ها و چالش‌هایی که هوش مصنوعی در ایران و جهان ایجاد کرده است، سخنرانی می‌کنند. در این بخش از ساعت 17 و 30 دقیقه فردا (چهار‌شنبه 19 بهمن‌ماه 1401) «محمدعلی اخایی»، معاون راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، ارئه‌ای با موضوع «دستاوردهای جاری مرکز تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی و نیازمندی‌های آینده این مرکز» خواهد داشت.

همچنین در این رویداد چند پنل تخصصی با تمرکز بر محورهای اصلی رویداد در دو روز برنامه‌ریزی شده است. همراه اول نیز امروز از ساعت 17 و 30 دقیقه پنل تخصصی «چت‌بات فارسی» را برگزار می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر مراجعه به سایت این رویداد به نشانی https://ai-day.kntu.ac.ir/، از طریق لینک شرکت در این پنل  https://www.skyroom.online/ch/ee_kntu/ai-day از  پنل تخصصی و سخنرانی مذکور بهره‌مند شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی