ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یاهو
کسب و کار

یاهو حدود ۲۰ درصد از کارمندان و دیزنی ۷۰۰۰ نفر را اخراج می‌کنند

یاهو ۱۷۰۰ نفر از پرسنل خود، یعنی بیش از ۲۰ درصد و دیزنی نیز ۷۰۰۰ نفر از کارمندان خود را از کار بیکار می‌کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

به‌دنبال برنامه تعدیل نیروی شرکت‌های بزرگ، حالا گفته می‌شود یاهو نیز می‌خواهد ۱۷۰۰ نفر از پرسنل خود، یعنی بیش از ۲۰ درصد و دیزنی نیز می‌خواهد ۷۰۰۰ نفر از کارمندان خود را از کار بیکار کند.

یاهو و دیزنی اولین شرکت‌هایی نیستند که استراتژی تعدیل نیرو را در مجموعه خود پیاده‌سازی می‌کنند؛ توییتر، متا، آمازون، گوگل و مایکروسافت نیز چنین برنامه‌هایی را دنبال کرده‌‌اند. رکود اقتصادی و کاهش فروش شرکت‌ها باعث شده است، بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری برای کنترل هزینه‌ها دست به تعدیل نیرو بزنند.

تعدیل نیرو به شرکت‌های یاهو و دیزنی رسید

«رابرت ایگر»، مدیرعامل دیزنی، می‌گوید این شرکت به‌عنوان بخشی از برنامه تحول خود می‌خواهد ۷۰۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کند. شرکت یاهو نیز قرار است برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ۱۷۰۰ نفر از کارمندان خود را تعدیل کند. از این تعداد ظاهراً ۱۰۰۰ نفر اوایل هفته آینده بیکار می‌شوند.

شرکت دیزنی ۲۲۰ هزار کارمند دارد که ۱۶۶ هزار نفر آن‌ها در ایالات متحده و ۵۴ هزار نفر در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند. مدیرعامل دیزنی می‌گوید بخش‌های مختلف کار را مورد بررسی قرار داده و محتوای عمومی و کسب‌وکار استریم را ارزیابی کرده است. گزارش‌های مالی نشان می‌دهد که در برخی بخش‌ها این شرکت عملکرد خوبی نداشته است و حالا این شرکت تصمیم گرفته برای کنترل هزینه‌ها، تعدادی از نیروهای کار خود را اخراج کند.

یاهو نیز همان‌طور که گفته شد حدود ۲۰ درصد از نیروی کار خود یا تقریباً ۱۷۰۰ نفر را اخراج می‌کند. به‌نظر می‌رسد ۱۰۰۰ نفر قرار است طی روزهای آینده کار خود را از دست بدهند و یاهو به‌سرعت تصمیم خود را اجرایی‌سازی می‌کند. تعدادی از نیروهایی که قرار است اخراج شوند، کارمندان بخش فناوری تبلیغات تجاری هستند. یاهو استراتژی‌هایی را دنبال کرده است که حالا می‌گوید این موارد سودآور نیستند و حالا می‌‌خواهد تغییر رویه دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی