ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
تکنولوژی

مایکروسافت از ابزار جدیدی برای تیمز رونمایی کرد: بهبود ریاضی و مکالمه با هوش مصنوعی

ابزار معرفی‌شده مایکروسافت در سال تحصیلی 2024-2023 به نسخه مخصوص آموزش مایکروسافت تیمز اضافه خواهد شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

مایکروسافت ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی را در برنامه تیمز و برای کلاس‌های درس معرفی کرد. ابزارهای جدید غول فناوری که از آن‌ها تحت عنوان «شتاب‌دهنده‌های یادگیری» (Learning Accelerators) یاد شده، برای کمک به دانش‌آموزان در تقویت مهارت‌های گفتاری و ریاضی و همچنین کمک به معلمان طراحی شده است.

Speaker Progress یک ابزار کلاس درس هوش مصنوعی جدید برای معلمان است. مایکروسافت می‌گوید این ابزار با «ساده‌سازی فرایند ایجاد، بررسی و تجزیه‌وتحلیل تکالیف گفتاری و ارائه برای دانش‌آموزان، گروه‌ها و کلاس‌های درس» در زمان آن‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین می‌تواند خلاصه‌های منظمی از مهارت‌های مبتنی بر ارائه تهیه کند و درعین‌حال، زمینه‌های بهبود را مشخص می‌کند. علاوه‌براین، به معلم‌ها اجازه می‌دهد ارائه‌های دانش‌آموزان را بررسی کنند، نیازهای آن‌ها را شناسایی کرده و پیشرفتشان را دنبال کنند.

درواقع این ابزار یک همراه برای Speaker Coach خواهد بود؛ ویژگی که مایکروسافت در سال 2021 برای برنامه تیمز راه‌اندازی کرد و می‌تواند به کاربر در هنگام صحبت‌کردن راهنمایی‌ها و بازخوردهایی را ارائه کند.

مایکروسافت

ابزار هوش مصنوعی ریاضی مایکروسافت

ابزار هوش مصنوعی مایکروسافت برای ریاضیات، Math Coach نام دارد که می‌تواند مسائل را تجزیه کند و دانش‌آموزان را به‌صورت مرحله‌ای راهنمایی نماید و همچنین تفکر انتقادی آن‌ها را تشویق می‌کند. علاوه‌براین، ابزار دیگری با نام Math Progress برای کمک به معلم‌ها طراحی شده است که به آن‌ها کمک می‌کند تا سؤالات تمرینی ایجاد کنند و همچنین بازخورد کارآمدتری را ارائه می‌دهد.

به گفته مایکروسافت، این دو ابزار در تعامل با یکدیگر کار می‌کنند. درواقع Math Coach از ورودی‌های مربوط به معلم در Math Progress برای توسعه دروس جدید استفاده می‌کند. علاوه‌براین، غول فناوری ادعا می‌کند که مدارس می‌توانند از داده‌های این ابزارها برای پیگیری پیشرفت دانش‌آموزان و دستیابی بهتر به اهداف خود استفاده کنند.

تمام ابزارهای هوش مصنوعی معرفی‌شده، در سال تحصیلی 2024-2023 به Microsoft Teams for Education اضافه خواهند شد. Speaker Coach نیز هم‌اکنون در تیمز و پاورپوینت در دسترس است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی