ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک خیریه
کسب و کار

ایلان ماسک 1.95 میلیارد دلار از سهام تسلا را به خیریه اهدا کرد

ظاهراً کمک‌های ماسک به خیریه هنوز ادامه دارد و آخرین اسناد حاکی از بخشش سهام تسلا به ارزش دو میلیارد دلار از سوی او است.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۳

طبق اسنادی که به‌تازگی منتشر شده، ایلان ماسک در بازه زمانی بین تابستان تا پاییز امسال، بخشی از سهام تسلا به ارزش ۱.۹۵ میلیارد دلار را به خیریه بخشیده است. هنوز مشخص نیست که انتقال سهام تسلا در قالب هدیه به کدام مؤسسه صورت گرفته است و نامی از دریافت‌کننده(ها) در اسناد وجود ندارد.

مجموع کمک ایلان ماسک به خیریه چقدر بوده است؟

گزارش BBC از کمک ایلان ماسک به خیریه چندان تعجب‌برانگیز نیست؛ زیرا او در گذشته هم سابقه چنین فعالیت‌هایی را داشته است. برای مثال، وی در سال ۲۰۲۱ مجموعاً ۵.۷۴ میلیارد دلار از سهام‌های خود را بخشیده و وعده کمک ۲۰ میلیون دلاری به مدارس یکی از بخش‌های آمریکا در ایالت پنسیلوانیا و پرداخت ۱۰ میلیون دلار به براونزویل در ایالت تگزاس جهت احیای بافت مرکزی این شهر را داده است.

ناگفته نماند که ایلان ماسک اخیراً جایگاه خود به‌عنوان ثروتمندترین شخص جهان را از دست داده و طبق برخی گزارش‌ها، بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در طی یکسال از ثروت او کاسته شده است. تغییرات گسترده صورت‌گرفته توسط او پس از تصاحب توییتر، جنجال‌های زیادی را برپا کرده و او را به چهره سرشناس در سرخط خبرها تبدیل نموده است. البته بسیاری از افراد نظر مثبتی نسبت به تصاحب سمت مدیرعاملی توییتر توسط ماسک ندارند؛ زیرا معتقدند که چنین مسئله‌ای باعث شده است تا تمرکز او نسبت به تسلا و تولید خودروهای برقی کاهش پیدا کند.

ماسک در یکی از اظهار‌نظرهای خود اعلام کرده است که پایان سال جاری میلادی، زمان مناسبی جهت یافتن مدیرعامل جدید برای توییتر خواهد بود. او ادعا دارد که تلاش می‌کند توییتر به سازمانی با ثبات با وضعیت اقتصادی سالم تبدیل شود و نقشه راه آتی آن به‌درستی ترسیم شده باشد. در سوی دیگر، انتقادهای زیادی نسبت به سیستم مدیریتی او در توییتر وارد است و از نظر بسیاری کاربران، روش‌های کسب درآمد جدید این پلتفرم چندان مناسب به‌نظر نمی‌رسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی