ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

iMessage
تکنولوژی

اپل روی قابلیتی برای تبدیل پیام‌های iMessage به محتوای صوتی کار می‌‌کند

طبق توضیحات ارائه‌شده، در این قابلیت کاربران می‌توانند نسخه صوتی پیام متنی iMessage را با صدای خودشان برای دیگران ارسال کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۲

اپل در یکی از پتنت‌های جدید خود، روشی را برای تبدیل پیام‌های iMessage به یک یادداشت صوتی توصیف کرده است. با وجود این قابلیت، کاربر گیرنده می‌تواند این انتخاب را داشته باشد که پیغام شما را نه با صدای سیری، بلکه با صدای خودتان گوش دهد.

درحال‌حاضر، کاربران می‌توانند از Siri بخواهند تا متن دریافتی یا پیام iMessage آن‌ها را با دستوراتی مانند «خواندن پیام متنی» یا «خواندن آخرین پیام» یکی از مخاطبین بخواند. سیری همچنین می‌تواند پاسخ کاربران را برای آن‌ها یادداشت کند. بااین‌حال، ویژگی جدید که وب‌سایت Patently Apple به آن اشاره کرده است، در مواقع خاص مانند رانندگی یا هنگامی که مشغول آشپزی هستید، مفید خواهد بود.

خواندن پیام iMessage با صدای خود کاربر

اپل

همان‌طور که گفتیم، قابلیت جدید اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا پیام دوستان خود را با صدای آن‌ها گوش دهند. برای تحقق این امر، اپل از کاربران درخواست می‌کند تا یک فایل صوتی حاوی اطلاعاتی را که برای تقلید صدای آن‌ها نیاز است، با آن به اشتراک بگذارند.

به عبارت دیگر، هنگامی که یک پیام iMessage را برای دیگران ارسال می‌کند، گوشی شما گزینه ارسال یک فایل صوتی را نیز به شما ارائه خواهد کرد. این فایل به‌صورت خودکار براساس استفاده شما از سیری ایجاد شده است و در گوشی شما ذخیره می‌شود. همچنین از گیرنده پیام سؤال می‌شود که آیا می‌خواهد پیام را همراه با فایل صوتی دریافت کند یا خیر. البته راهی برای ارسال پیام صوتی به‌تنهایی نیز وجود دارد.

مانند تمام گزارش‌های دیگری که براساس پتنت‌ها شکل گرفته است، به‌طور دقیق نمی‌توان تأیید کرد که اپل درحال کار روی این قابلیت است. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که امکان تبدیل پیام‌های iMessage به یادداشت صوتی قابلیت بسیار جذاب خواهد بود و اپل برای ارتقای تجربه نرم‌افزاری خود می‌تواند آن را ارائه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی