ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بررسی گزارش عملکرد مالی همراه اول در بهمن‌ماه: درآمد هنوز به‌ قبل از فیلترینگ نرسیده است

همراه اول در بهمن‌ماه امسال موفق به ثبت درآمد 3210 میلیارد تومانی شده است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۵

همراه اول در بهمن‌ماه امسال موفق به ثبت درآمد 3210 میلیارد تومانی شده است. این رقم نسبت به دی‌ماه حدود 200 میلیارد تومان رشد داشته، اما همچنان کمتر از میزان درآمد محقق‌شده در مرداد و شهریور سال جاری است. این موضوع نشان می‌دهد فیلترینگ همچنان به درآمدهای این شرکت سهامی عام و احتمالاً سایر اپراتورهای موبایل ضرر می‌زند.

گزارش فعالیت یک‌ماهه منتهی به 30 بهمن‌ماه 1401 همراه اول روی کدال منتشر شده است. صورت‌های مالی این شرکت نشان می‌دهند همراه اول در طول یک ماه گذشته، بیش از 3210 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است که بخش اعظم آن به درآمد کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری اختصاص دارد.

همراه اول از ارائه سرویس‌های ارتباطی شامل مکالمه، پیامک، اینترنت و پیامک انبوه برای مشترکین خطوط دائمی، حدود 1200 میلیارد تومان و برای مشترکین خطوط اعتباری، بیش از 1600 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

درآمد همراه اول

میزان درآمد همراه اول از کارکرد مشترکین خطوط دائمی در مقایسه با ماه گذشته ثابت مانده، اما این رقم برای کارکرد مشترکین خطوط اعتباری حدود 100 میلیارد تومان افزایش یافته است.

درآمد استفاده از امکانات شبکه توسط سایر اپراتورهای تلفن همراه (اتصال متقابل) حدود 274 میلیارد تومان، درآمد فروش خطوط جدید تلفن همراه حدود 12.3 میلیارد تومان و سایر درآمدهای این شرکت نیز حدود 26.7 میلیارد تومان گزارش شده است.

اگرچه مجموع درآمد همراه اول در بهمن نسبت به دی، 142 میلیارد تومان افزایش یافته، اما درآمد این شرکت هنوز با رقم‌های ثبت‌شده در ماه مرداد و شهریور امسال فاصله دارد. این موضوع بی‌ارتباط با بحث فیلتر اینستاگرام و واتساپ و اختلال‌های حاکم در اینترنت نیست؛ اینستاگرام به‌علت مدیامحور بدن و با توجه به حجم مصرفی بالای اینترنت، سهم قابل‌توجهی در درآمد اپراتورهای موبایل دارد.

گفتنی است همراه اول یک شرکت سهامی عام است که درآمد و سود آن برای صدها هزار سهام‌دار این شرکت امر حائز اهمیتی بوده و کاهش این ارقام می‌تواند موجب ضرر سهام‌داران همراه اول می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی