ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
علمی

ایلان ماسک از برنامه جامع جدیدی در حوزه انرژی پایدار رونمایی کرد

تسلا با پروژه‌های خود 10 تریلیون دلار برای تحقق آینده‌ای با انرژی‌های پایدار سرمایه‌گذاری می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک بخش سوم «برنامه جامع» (Master Plan) تسلا را فاش کرد که در آن این شرکت تلاش جهانی برای ازبین‌بردن سوخت‌های فسیلی و روی‌آوردن به انرژی پایدار را رهبری خواهد کرد. تسلا با برگزاری یک رویداد در گیگافکتوری خود در آستین، تگزاس به این طرح اشاره کرده است.

برنامه Master Plan 3 شامل اضافه‌کردن انرژی تجدیدپذیر به شبکه موجود، تولید خودروهای برقی بیشتر، نصب پمپ‌های حرارتی در خانه‌ها و ساختمان‌ها، استفاده از سیستم‌های تحویل گرما با درجه حرارت بالا و هیدروژن برای کاربردهای صنعتی و ساخت هواپیماها و قایق‌های پایدار است. ماسک برای ایجاد «فرهنگ انرژی پایدار» این برنامه‌ها را اعلام کرد.

سرمایه‌گذاری تسلا برای تحقق این برنامه

تسلا با پروژه‌های خود 10 تریلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند تا بتواند این آینده پایدار را که توسط انرژی تجدیدپذیر تأمین می‌شود، ایجاد کند. ماسک در جریان این رویداد گفت:

یک مسیر مشخص برای انرژی پایدار روی زمین وجود دارد. این امر نیازی به ازبین‌بردن زیستگاه‌های طبیعی ندارد و نیازی نیست که سخت‌گیر باشیم و استفاده از برق را متوقف کنیم.»

بخش بزرگی از دستیابی به این هدف شامل گسترش ظرفیت ذخیره انرژی جهان تا 240TWH (تراوات در ساعت) می‌شود. در طول این رویداد، مدیران تسلا گفتند که این امر می‌تواند بدون نیاز به استخراج مقدار قابل‌توجهی از سنگ معدن انجام شود. ماسک نیز ادعا کرد که فقط به کمتر از 30 درصد از کل نیکل موجود در زمین احتیاج دارد. همچین برای تحقق این برنامه به آهن نیز نیاز است، اما ماسک نگرانی از آن ندارد؛ زیرا فراوان‌ترین فلز روی کره زمین است.

ماسک در ادامه توضیح داد که زیرساخت‌های مورد‌نیاز برای این کار که شامل باد و انرژی خورشیدی می‌شود، کمتر از 0.2 درصد از سطح زمین را به خود اختصاص داده‌اند.

بااین‌حال، هنوز جزئیات کاملی درباره برنامه تسلا و تحقق اهداف آن اعلام نشده است و ماسک قول داد که به‌زودی توضیحات بیشتری درباره آن منتشر کند. همچنین در این رویداد تقریباً سه‌ساعته هیچ اطلاعات خاصی در مورد خودروهای جدید این شرکت ارائه نشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی