ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویندوز 11
تکنولوژی

ویندوز 11 احتمالاً به‌زودی به افکت‌های پس‌زمینه مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می‌شود

طبق کدهایی که در آخرین بیلد ویندوز 11 کشف شده است، ظاهراً مایکروسافت روی ویژگی هوش مصنوعی برای افزودن افکت به تصویر پس‌زمینه کار می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

در بیلد 25309 ویندوز 11، کاربران کدهایی را کشف کرده‌اند که احتمالاً به یک ویژگی شخصی‌سازی جدید که توسط هوش مصنوعی ارائه می‌شود، اشاره دارند.

طبق گفته دو منبع XenoPanther و PhantomOfEarth در توییتر، بیلد 25309 ویندوز 11 شامل چندین رشته کد می‌شود که به افکت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای پس‌زمینه دسکتاپ اشاره می‌کنند. خط دیگری نیز نشان می‌دهد که مایکروسافت می‌خواهد از هوش مصنوعی برای اضافه‌کردن جلوه‌های عمقی به تصاویر پس‌زمینه در دستگاه‌های سازگار استفاده کند.

بااین‌حال بیلد 25309 فقط شامل کدهای مربوط به این ویژگی‌ها می‌شود و هنوز نمی‌توان آن‌ها را فعال کرد؛ بنابراین طرفداران ویندوز باید بیشتر منتظر بمانند تا مایکروسافت آن‌ها را در بیلدهای آینده ارائه کند.

احتمال نیاز به پردازنده اختصاصی برای قابلیت هوش مصنوعی ویندوز 11

درحال‌حاضر اطلاعات بیشتری در این رابطه موجود نیست و به همین دلیل مشخص نیست که آیا این ویژگی به واحدهای پردازش عصبی اختصاصی نیاز دارد یا خیر. بااین‌حال، وجود خط «استفاده از هوش مصنوعی درصورت موجود‌بودن» شانس استفاده از آن توسط کاربرانی که از پردازنده‌های x86 سنتی اینتل و AMD استفاده می‌کنند را کم می‌کند.

اخیراً یکی از نمایندگان مایکروسافت در مصاحبه‌ای گفته بود که این شرکت به‌طور فعال درحال بررسی ترکیب هوش مصنوعی در ویندوز برای ارائه تجربیات قدرتمندتر به مشتریان است. چنین تجربیاتی ممکن است شامل افکت‌های فانتزی برای پس‌زمینه دسکتاپ، افکت‌های استودیویی برای تماس‌های ویدیویی و موارد دیگری باشد.

مایکروسافت که در چند وقت گذشته توجه ویژه‌ای به هوش مصنوعی داشته است، می‌خواهد سیستم‌عامل خود را هوشمندتر کند، بنابراین نیاز به یکپارچگی بهتر با سخت‌افزاری دارد تا بتواند به چنین هدفی دست یابد. در همین رابطه، اخیراً فاش شده بود که اینتل و مایکروسافت در یک همکاری مشترک برای پشتیبانی از از قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، روی نسل بعدی پردازنده‌های دسکتاپ و ویندوز 12 کار می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی