ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزارت رفاه: اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور آغاز شد

امکان مشاهده‌ میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک فراهم شده است که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۵

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موفقیت‌آمیز خواندن اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در چهار استان، اعلام کرد هم‌اکنون اجرای این طرح به‌صورت ملی و در سراسر کشور آغاز شده است.

این وزارتخانه با اشاره به آغاز اجرای سراسری طرح کالابرگ الکترونیک در کل کشور اعلام کرد در این طرح اعتبار تمامی خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند، شارژ شده است. در همین راستا، آنان می‌توانند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی، از این اعتبار جهت خرید 10 قلم کالای اساسی مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

درصورت استفاده از این مزیت و خرید کالا از محل اعتبار یارانه، به میزان اعتبار استفاده‌شده، از یارانه ماه بعد خانوار کسر و مابقی به‌صورت نقدی در موعد مقرر واریز یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

راه کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح کالابرگ الکترونیک

اما مشاهده‌ میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک چگونه است؟ بنابر اعلام وزارت رفاه، خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند، می‌توانند با تلفن همراه سرپرست خانوار کد دستوری #28*788* را شماره‌گیری کرده یا به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir مراجعه کنند.

کالابرگ الکترونیک

گفتنی است که درحال‌حاضر فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، افق کوروش، دیلی مارکت، جانبو و برخی فروشگاه‌های خُرد که مجهز به بارکدخوان شده‌اند، به این سامانه متصل و پذیرای هموطنان در سراسر کشور هستند.

سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز بنا به درخواست خود می‌توانند به این سامانه متصل شوند. همچنین فروشگاه‌های خُرد جهت اتصال به طرح ملی کالابرگ الکترونیک می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir و نصب برنامه کاربردی «شما»، در قسمت پنل فروشنده اطلاعات و موقعیت جغرافیایی خود را ثبت کنند.

گفتنی است بنابر اعلام دولتمردان، طرح کالابرگ الکترونیکی مشمول 10 گروه کالایی (شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارونی، قند و شکر) می‌شود که در راستای آن، قیمت پرداختی مردم در این خصوص بر مبنای شهریورماه سال 1400 است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی