ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

نظرسنجی CIRP: آیفون میان کاربران بالای 40 سال محبوبیت چندانی ندارد

کاربران آیفون و آیپد از نظر سنی در یک سطح قرار دارند، اما مک در میان کاربران جوان‌تر محبوب‌تر است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

اپل در بازار جهانی به‌خصوص در ایالات متحده نفوذ زیادی بر مصرف‌کنندگان دارد و محصولات این شرکت ازجمله محبوب‌ترین‌ها محسوب می‌شوند. بااین‌حال، تاکنون مشخص نشده که چه گروه‌های سنی باعث این محبوبیت شده‌اند. به همین دلیل، شرکت CIRP نظرسنجی جدیدی انجام داده تا مشخص کند کدام گروه‌های سنی از کدام محصولات اپل استفاده می‌کنند. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که آیفون بیشتر توسط جوانان استفاده می‌شود.

CIRP در گزارش خود توضیح می‌دهد که آیفو‌ن بیشتر توسط جوانان استفاده می‌شود. درواقع 22 درصد از کاربران آیفون 18 تا 24 سال سن دارند، درحالی‌که گروه‌های سنی 25 تا 34 سال و 35 تا 44 سال به ترتیب 27 و 23 درصد از کاربران آیفون را تشکیل می‌دهند. کاربران آیفون و آیپد از نظر سنی در یک سطح قرار دارند، اما مک در میان کاربران جوان‌تر محبوب‌تر است.

محبوبیت آیفون در بین جوانان

آیفون 14

گروه 25 تا 34 سال، بیشترین کاربران هر سه دستگاه اپل را شامل می‌شوند و 27 درصد از کاربران آیفون، 28 درصد از کاربران آیپد و 31 درصد از کاربران مک در این گروه سنی قرار دارند. تقریبا 70 درصد از تمام کاربران اپل زیر 45 سال سن دارند. این موضوع نشان می‌دهد که جوانان آمریکایی دلیل بزرگی برای محبوبیت اپل هستند. درواقع، تعداد زیادی کاربر بالای 45 سال در اکوسیستم‌های آیفون، آیپد و مک وجود ندارد.

با وجود چنین داده‌هایی، می‌توان ادعا کرد که پایگاه مصرف‌کنندگان فعلی اپل را نسل‌های جوان تشکیل داده‌اند. بااین‌وجود، این روند ممکن است در آینده تغییر کند؛ زیرا اپل همچنان الهام‌بخش دنبال‌کنندگان وفادار خود است و همیشه تلاش داشته تا بتواند برای تمام کاربران به تولیدکننده محبوب گوشی‌های موبایل تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی