ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون
تکنولوژی

فیس آیدی زیر نمایشگر حداقل تا سال 2025 به آیفون‌ها اضافه نمی‌شود

به گفته یکی از منابع آگاه، احتمالاً آیفون 17 پرو اولین آیفون مجهز به فیس آیدی زیر نمایشگر باشد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۴

اپل با ناچ، سیستم امنیتی فیس آیدی را به آیفون‌ها آورد و سال گذشته میلادی تصمیم گرفت در مدل‌های پرو آیفون، این سیستم را درون حفره نمایشگر قرار دهد. بااین‌حال بسیاری منتظر حذف این سبک طراحی و انتقال فیس آیدی به زیر نمایشگر هستند. حالا گزارشی جدید می‌گوید فیس آیدی زیر صفحه نمایش سال 2025 یا دیرتر به آیفون‌ها اضافه می‌شود.

یکی از تحلیلگران مطرح دنیای نمایشگرها به نام «راس یانگ» مدعی شده است که در زودترین زمان ممکن، باید در سال 2025 منتظر انتقال قطعات سیستم فیس آیدی به زیر نمایشگر باشیم. با توجه به سابقه مناسب یانگ در رابطه با انتشار گزارش‌ها درباره نمایشگرها، به‌احتمال‌زیاد گفته اخیرش هم صحت داشته باشد.

فیس آیدی زیر نمایشگر در آیفون 17 پرو؟

یانگ در گذشته گفته بود که اولین آیفون با فیس آیدی زیر صفحه نمایش سال 2024 از راه می‌رسد، اما حالا در توییت جدیدی مدعی شده است که این تاریخ به‌خاطر مشکلات سنسور به تأخیر افتاده و در زودترین حالت ممکن، سال 2025 با این فناوری روبه‌رو می‌شویم. با توجه به این موضوع، احتمالاً «آیفون 17 پرو» اولین آیفون با فیس آیدی پنهان‌شده زیر صفحه نمایش باشد؛ البته احتمالاً همچنان شاهد حفره‌ای برای دوربین سلفی باشیم.

فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون

پیش‌بینی یانگ در مقابل گزارش رسانه کره‌ای The Elec قرار می‌گیرد که مدعی شده است اپل سال آینده میلادی و در آیفون 16 پرو از فیس آیدی زیر نمایشگر رونمایی می‌کند. با توجه به سابقه مناسب یانگ درباره انتشار اطلاعات از محصولات آینده، به‌احتمال‌زیاد گفته این منبع درست باشد و حداقل 2 سال با این فناوری فاصله داشته باشیم.

اپل در ادامه سال جاری میلادی از آیفون‌های سری 15 رونمایی می‌کند؛ محصولاتی که انتظار داریم تمام اعضای آن دارای فناوری جزیره پویا یا داینامیک آیلند باشند تا ناچ از آیفون‌های اصلی خداحافظی کند. احتمالاً ناچ برای مدتی در آیفون SE به حیات خود ادامه خواهد داد. این احتمال وجود دارد که حتی با انتقال فیس آیدی به زیر صفحه نمایش، همچنان قابلیت جزیره پویا در آیفون‌ها باقی بماند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی