ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

چت‌بات دیسکورد
تکنولوژی

دیسکورد میزبان چت‌بات و قابلیت‌های متنوع مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود

در آینده‌ای نزدیک شاهد مجهز‌شدن چت‌بات دیسکورد به هوش مصنوعی خواهیم بود که امکان گفت‌وگو و ارائه پاسخ به کاربران را دارد.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

پلتفرم ارتباطی دیسکورد به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد از فناوری‌های شرکت OpenAI ازجمله ChatGPT جهت بهبود قابلیت‌های فعلی خود مثل چت‌بات کلاید و ارائه امکانات جدید به کاربران کمک بگیرد.

معرفی امکانات مرتبط با هوش مصنوعی و چت‌بات دیسکورد

چت‌بات دیسکورد با نام کلاید، ابزار چندان جدیدی به‌ شمار نمی‌رود؛ اما به‌لطف بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به‌زودی خواهد توانست با کاربران مکالمه داشته باشد و برای سؤالات آن‌ها پاسخ ارائه دهد. گفته می‌شود که نحوه عملکرد چت‌بات مذکور مشابه با سرویس ChatGPT خواهد بود. همچنین ویژگی‌های دیگری مثل ارائه خلاصه گفت‌وگوها توسط هوش مصنوعی و نظارت بر سرورها توسط AI به دیسکورد اضافه خواهند شد.

دیسکورد اعلام کرده است که چت‌بات مورد‌بحث، به‌صورت رایگان و به‌شکل آزمایشی، از هفته بعد روی سرورهای بسیار محدودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. درنهایت، مدیران سرورهای دیسکورد خواهند توانست کلاید را به سرورهای خود اضافه نمایند و کاربران امکان صحبت با چت‌بات و درخواست انجام کارهای مختلف توسط آن را خواهند داشت. امکان ارسال پیام مستقیم به این ابزار هم در آینده ارائه خواهد شد. ناگفته نماند که خبری از برخی قابلیت‌های ChatGPT که در پلتفرم‌های دیگر مثل Slack ارائه می‌شوند، در دیسکورد نخواهد بود؛ برای مثال کاربران نمی‌توانند از هوش مصنوعی جهت تولید متن در گفت‌وگوهای خود با دیگران استفاده کنند.

چت‌بات دیسکورد

به‌نظر می‌رسد که دیسکورد قصد دارد چت‌بات کلاید را به یکی از قابلیت‌های اصلی پلتفرم خود تبدیل کند؛ ولی مانند اغلب ویژگی‌های جدید، مدت زیادی جهت آزمایش، تعلیم و رفع ایرادات آن نیاز خواهد بود. به همین دلیل انتظار می‌رود که در فاز آزمایشی، تنها کاربران و سرورهای محدودی امکان دسترسی به این ابزار را داشته باشند. مدیران دیسکورد از ارائه جزئیات پیرامون سرورهای بهره‌مند از این قابلیت و ظرفیت در نظر گرفته شده برای کاربران خودداری کرده‌اند.

گسترش استفاده از چت‌بات کلاید می‌تواند مشکلاتی را هم برای دیسکورد به‌همراه داشته باشد و به همین دلیل باید نظارت دقیقی روی آن صورت بگیرد. این ابزار براساس فناوری مشابه با ChatGPT توسعه یافته است و گزارش‌های متعددی پیرامون ارائه اطلاعات اشتباه توسط محصول OpenAI یا چت‌بات بینگ مایکروسافت وجود دارد. حتی در برخی موارد، پاسخ‌های بی‌ادبانه به کاربران ارائه شده است که می‌تواند وجهه نامطلوبی برای پلتفرم‌ها به‌همراه داشته باشد. مسئولین دیسکورد اشاره کرده‌اند که از چنین موضوعی کاملاً آگاه هستند؛ به همین دلیل به کاربران یادآوری می‌کنند که کلاید می‌تواند اطلاعات جهت‌دار، گمراه‌کننده، آسیب‌رسان و غیردقیق به آن‌ها ارائه دهد.

چت‌بات دیسکورد

شایان ذکر است که بسیاری از کاربران دیسکورد، افراد جوان و علاقه‌مند به دنیای فناوری هستند که به‌هیچ‌عنوان روی خوشی نسبت به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای امکانات جدید نشان نمی‌دهند. به همین دلیل احتمالاً باید منتظر تلاش‌های آن‌ها برای دستکاری چت‌بات دیسکورد برای دریافت پاسخ‌های عجیب باشیم. توسعه‌دهندگان این پلتفرم می‌گویند که تنها راه‌حل برای مشکل گفته‌شده دریافت بازخورد از سوی کاربران و بهینه‌سازی عملکرد ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی در طول زمان است. آن‌ها تأکید دارند که داده‌های کاربران تنها جهت ارتقای کلاید مورد استفاده قرار می‌گیرد و به شرکت‌های دیگر مثل OpenAI ارسال نخواهد شد.

ارائه خلاصه گفت‌وگوها یکی دیگر از ویژگی‌های جدید دیسکورد به‌ شمار می‌رود توسط هوش مصنوعی امکان‌پذیر شده است. به کمک این قابلیت، کاربران می‌توانند خلاصه‌ای از مکالمات طولانی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند موضوع بحث را متوجه شوند. چنین امکانی بسیار کاربردی است؛ زیرا برخی از گفت‌وگوها شامل افراد متعددی می‌شوند که در نقاط مختلف جهان زندگی می‌کنند و در ساعت‌های متفاوتی از شبانه‌ روز آنلاین هستند. همچنین ویژگی AutoMod که برای نظارت خودکار روی سرورها در گذشته معرفی شده بود، اکنون به هوش مصنوعی مجهز است و می‌تواند با دقت بالاتری جلوی اسپم، فحاشی و زیر پا‌ گذاشتن قوانین سرورها را بگیرد. دیسکورد ادعا دارد که حالت نظارت خودکار تاکنون توانسته است ۴۵ میلیون پیام نامناسب را شناسایی و حذف کند.

چت‌بات دیسکورد

امکانات آزمایشی دیگری مثل وایت‌برد جهت انجام آسان‌تر پروژه‌های گروهی و ابزار تبدیل متن به عکس در دست توسعه قرار دارند و شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد افزودن آن‌ها به دیسکورد باشیم. بااین‌حال، فعلاً تمرکز اصلی روی چت‌بات دیسکورد و افزودن ویژگی‌های جدید به آن است که می‌تواند تجربه کاملاً متفاوتی را برای کاربران این پلتفرم فراهم سازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی