ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پوشیدنی
تکنولوژی

کانالیس از کاهش فروش گجت‌های پوشیدنی در سال 2022 خبر می‌دهد

اپل همچنان تولیدکننده برتر این بازار است و موفق شده رشد سالانه 5 درصدی را کسب کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

Canalys گزارش خود در مورد بازار جهانی محصولات پوشیدنی در سه‌ماهه چهارم و کل سال 2022 را منتشر کرد. در این گزارش گفته شده است که بین اکتبر تا دسامبر سال گذشته 50 میلیون دستگاه پوشیدنی به فروش رسیده که کاهش عظیم 18‌ درصدی فروش بازار را نشان می‌دهد.

هر پنج شرکت بزرگ بازار محصولات پوشیدنی که شامل اپل، شیائومی، هواوی، سامسونگ و گوگل می‌شود در طول دوره تعطیلات سالانه شاهد کاهش فروش بودند و فقط غول کوپرتینویی موفق شده است رشد سالانه کمی را برای خودش رقم بزند.

برترین تولیدکنندگان بازار محصولات پوشیدنی

محصولات پوشیدنی

همان‌طور که در نمودار بالا قابل مشاهده است، اپل در سه‌ماهه چهارم سال گذشته میلادی 13.8 میلیون دستگاه و در کل سال 2022، 41.4 میلیون دستگاه پوشیدنی به بازار عرضه کرده است. شیائومی به‌عنوان دومین تولیدکننده برتر محصولات پوشیدنی سال 2022، در این سال 17.1 دستگاه و در سه‌ماهه چهارم آن 3.6 دستگاه به بازار عرضه کرده است. پس از هواوی، سامسونگ و گوگل در سال 2022 عملکرد خوبی داشته‌اند که به‌ترتیب 15.2، 14.0 و 11.8 میلیون دستگاه را روانه بازار کرده‌اند.

بازار پوشیدنی

سایر تولیدکنندگان این بازار نیز در مجموع سال گذشته 83.4 میلیون دستگاه را به بازار عرضه کرده‌اند تا درمجموع 182.8 میلیون دستگاه پوشیدنی در سال 2022 فروخته شده باشد. همچنین اپل با 22.6 درصد، شیائومی با 9.3 درصد و هواوی با 8.3 درصد بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند و فقط غول کوپرتینویی موفق شده است تا رشد سالانه 5 درصد را ثبت کند و سایر تولیدکنندگان از این حیث رشد منفی داشته‌اند.

Canalys در گزارش خود از «محیط چالش‌برانگیز اقتصاد کلان در سه‌ماهه چهارم» به‌عنوان دلیل اصلی کاهش فروش این بازار در سراسر جهان یاد کرده است. کانالیس در گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که بازار ساعت‌های هوشمند حدود 10 درصد رشد خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی