ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: ۹ سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما مسدود می‌شوند

پیگیری‌های سازمان هواپیمایی کشوری منجر به تعطیلی ۹ سایت فاقد مجوز فروش بلیت هواپیما شده و برخی از این سایت‌ها هنوز از مسدودسازی خبر ندارند.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۴

«جعفر یازرلو»، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از مسدود‌سازی ۹ سایت فاقد مجوز فروش بلیت هواپیما خبر داد که با آشفته‌کردن بازار و تضییع حقوق مردم اقدام به فروش بلیت می‌کردند.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از تسنیم، بر‌اساس توضیحات سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، با پیگیری‌های این سازمان و ورود دادستانی، ۹ سایت فاقد مجوز و متخلف فروش بلیت هواپیما مسدود می‌شوند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که برخی از این وبسایت‌ها از دلیل این موضوع هنوز آگاهی پیدا نکرده‌اند و مسدودسازی آنها و اعلام غیرقانونی بودنشان پس از چندین ماه فعالیت رخ می‌دهد؛ آن هم درست در آستانه بازار پرفروش بلیت‌های نوروزی.

یازرلو در پی اعلام خبر مسدود‌سازی ۹ سایت متخلف فروش بلیت هواپیما گفت: «با پیگیری‌های سازمان هواپیمایی کشوری و ورود دادستانی، ۹ سایت فاقد مجوز و متخلف که با آشفته‌کردن بازار و تضییع حقوق مردم اقدام به فروش بلیت هواپیما می‌کردند، مسدود خواهند شد.»

همچنین پیشنهاد شده است که مسافران ضمن مطالعه آیین‌نامه حقوق مسافر، حتماً از شرکت‌ها و دفاتر معتبر فروش به خرید بلیت اقدام کنند. البته پیگیری‌های دیجیاتو بیانگر آن است که برخی سایت‌های این لیست که همچنان مسدود هم نشده‌اند، مدعی فعالیت قانونی و ناگهانی بودن این تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری هستند.

لیست سایت‌های مسدود‌شده براساس درخواست سازمان هواپیمایی کشوری به شرح زیر است:

  • www.charter724.com
  • www.kish44.ir
  • www.mancharter.ir
  • www.buy4ter.ir
  • www.parvazyab.com
  • www.kishzoom.com
  • www.bilittehran.ir
  • www.ojooz.ir
  • www.arzanro.com

در پی اعلام خبر مسدودسازی 9 سایت بالا، دلیل این مسدودسازی تضییع حقوق مصرف‌کننده عنوان شده و توضیح دقیقی درباره چگونگی این تضییع بیان نشده است. مسدودسازی سایت‌های فروش بلیت هواپیما، در شرایطی که فقط چند رو تا تعطیلات نوروز 1402 زمان باقی است و روزهای پر‌رونق صنعت گردشگری را سپری می‌کنیم، اتفاق تاثیرگذاری برای درآمد این سایت‌ها خواهد بود. درواقع در حال حاضر این پرسش مطرح است که چرا پیش‌تر، این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته و درصورت غیرقانونی بودن روند کاری سایت‌های مذکور، پیش از ورود به اوج بازار فروش اینترنتی بلیت هواپیما در آستانه نوروز اقدامی نشده بود.

این نکته هم قابل‌توجه است که پیش از مسدودسازی 9 سایت اعلام‌شده، کاربران از این سایت‌ها بلیت خریداری کردند و حالا توضیحی برای این افراد اعلام نشده است. مسافرانی که هزینه خرید بلیت را پرداخت کرده و حالا به‌دلیل مسدودسازی سایت، دسترسی به خدمات پشتیبانی و... ندارند نیز در شرایط فعلی دچار سردرگمی شده‌اند.

از سویی دیگر، پیگیری از برخی سایت‌های این لیست حکایت از این دارد که برخی از این وبسایت‌ها خودشان از این خبر آگاه نبودند و دلیل این مسدودسازی تا لحظه نگارش این خبر به آن‌ها ابلاغ نشده است. از همین رو، به‌نظر می‌رسد کاربر سایت در جریان پیگیری غیرقانونی بودن سایت‌های فوق دچار سردرگمی بیشتری خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی