ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

بازار خودرو بلاخره کاهشی شد

فعالان بازار خودرو معتقدند افزایش تقاضا و بالطبع آن رشد قیمت خودرو سنت هرساله این بازار محسوب می شود.

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ | ۲۱:۴۵

فعالان بازار خودرو معتقدند افزایش تقاضا و بالطبع آن رشد قیمت خودرو سنت هرساله این بازار محسوب می شود، اما در سال جاری شاهد سنت‌شکنی در این بازار هستیم. اجرای طرح یکپارچه عرضه خودرو در بازار از یک سو و رسیدن خودروهای وارداتی به مرحله قرعه‌کشی از سوی دیگر از جمله دلایلی است که فعالان بازار خودرو این سنت‌شکنی در بازار را به آن نسبت می دهند.  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر، گفت: قیمت همه خودروها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

سعید موتمنی در رابطه با آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار، اظهار داشت: «با توجه به کاهش قیمت ارز، قیمت خودرو در بازار در حال کاهش است. در روزهای گذشته قیمت انواع خودروهای داخلی، وارداتی و مونتاژی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است اما معاملات در نقطه صفر است و بازار خودرو در رکود است.»

رئیس اتحادیه نمایشگاه داراران و فروشندگان خودرو بیان داشت: «اگرچه برای خرید خودرو با قیمت کارخانه‌ای مشتری بسیار است، اما در بازار آزاد طی روزهای گذشته خرید و فروشی تقریبا صورت نمی‌گیرد و متقاضیان در انتظار ثبات قیمت هستند. چه زمانی که قیمت خودرو افزایش داشت و چه اکنون که قیمت‌ها در حال کاهش است، خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد و تا زمانی که بازار به آرامش نرسد، بازار خودرو از رکود خارج نمی‌شود.»

براساس رصد قیمت ها در بازار، قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ در هفته گذشته ۵۵۰ میلیون تومان بود که با کاهش قیمت امروز در بازار به قیمت حدود ۴۷۰ میلیون تومان معامله شده است. همچنین قیمت پژو پارس در بازار هفته گذشته حدود ۵۵۰ میلیون تومان بود که قیمت این خودرو در روز جاری به ۴۷۵ میلیون تومان رسیده است.  

قیمت رانا نیز طی روزهای اخیر از ۵۲۰ میلیون تومان به ۴۷۰ میلیون تومان کاهش یافته است و قیمت تارا دنده‌ای از ۷۵۰ میلیون تومان به ۶۶۵ میلیون تومان کاهش یافته است. 

موتمنی بیان داشت: «هایما اس ۷ پلاس نیز که تا هفته گذشته قیمت آن به یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان رسیده بود قیمت آن اکنون  به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است. خودروهای تیبا هاچ بک و صندوق دار نیز در این هفته حدود ۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است، و قیمت کوئیک آر و کوئیک دنده‌ای نیز حدود ۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی