ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

google-doodle
تکنولوژی

لوگوی گوگل به مناسبت نوروز تغییر کرد

هم‌زمان با آغاز فصل نو شدن زمین، گوگل لوگوی خود را در کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند، تغییر داد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان، آغاز بهار و فصل نو شدن زمین را جشن می‌گیرند. به همین مناسبت، گوگل لوگوی خود را در کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند، تغییر داد. بااین‌وجود، کاربران مقیم ایران امسال نیز نمی‌توانند تغییرات لوگوی گوگل را به مناسبت نوروز مشاهده کنند.

گل‌های بهاری، ارکیده، نرگس و سمبل، به‌همراه زنبور‌عسل دیده می‌شود که حال‌وهوای بهاری به موتور جستجوی گوگل می‌دهد. با توجه به اینکه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان نوروز را جشن می‌گیرند، سازمان ملل نوروز را به‌عنوان تعطیلات بین‌المللی می‌شناسد؛ هرچند این جشن ریشه در آیین‌های ایرانی دارد.

google-doodle

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت آغاز بهار

گوگل دودل (Google Doodle) درواقع تغییرات موقتی لوگوی اصلی گوگل را نشان می‌دهد. معمولاً گوگل در مناسبت‌های خاص ازجمله آغاز سال نو میلادی، نوروز، تولد یا درگذشت برخی چهره‌های مهم و برخی اتفاقات مهم، تغییراتی در لوگوی اصلی خود می‌دهد. برای مثال هم‌زمان با تولد اینشتین یا برخی چهره‌های شناخته‌شده در حوزه‌های مختلف، لوگوی گوگل تغییر می‌کند.

نوروز قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال دارد و بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان آن را جشن می‌گیرند. گوگل نیز به سنت دیرین خود، لوگوی خود را تغییر می‌دهد تا با کاربران خود در سراسر جهان همراه شود. این تغییرات در برخی کشورها قابل مشاهده است و در برخی کشورها این تغییرات یا همان گوگل دودل قابل رؤیت نیست.

یکی از کشورهایی که کاربران آن نمی‌توانند گوگل دودل نوروز را مشاهده کنند، ایران است. با‌این‌وجود، گوگل روز تولد برخی دانشمندان و شعرای ایرانی ازجمله حکیم عمر خیام را نیز با تغییر لوگوی خود جشن می‌گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی