ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

روسیه استفاده از آیفون توسط مقامات را ممنوع کرد: آن را دور بیندازید یا به فرزندانتان بدهید

روسیه به مقاماتی که در تدارک انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 نقش دارند، گفته است که آیفون خود را دور بیندازند یا به فرزندانشان بدهند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

روسیه برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 آماده می‌شود و حالا به مقاماتی که در آماده‌شدن این رویداد نقش دارند، گفته شده است که به‌خاطر نگرانی‌های امنیتی که درباره آسیب‌پذیری آیفون در برابر آژانس‌های اطلاعاتی غربی وجود دارد، استفاده از گوشی اپل را متوقف کنند.

به گزارش رویترز و به نقل از یک روزنامه روسی، این ممنوعیت شامل تمام مقاماتی می‌شود که درحال تدارک انتخابات 2024 هستند. در جلسه‌ای برای مقامات فعال در‌زمینه سیاست‌های داخلی روسیه، معاون اول رئیس‌جمهور روسیه چنین ممنوعیتی را اعلام کرده است.

ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه

در جلسه‌ای «سرگئی کرینکو»، معاون اول رئیس‌جمهوری روسیه، به مقامات گفته است که تا اول آوریل (12 فرودین‌ماه 1402) گوشی خود را عوض کنند. به گفته یکی از شرکت‌کنندگان، در این جلسه گفته شده که همه‌چیز برای آیفون تمام شده است، بنابراین یا آن را دور بیندازید یا به فرزندانتان بدهید. ظاهراً همه باید چنین کاری را تا پایان ماه جاری میلادی انجام دهند.

آیفون روسیه

به گزارش روزنامه روسی، کرملین احتمالاً دستگاه‌های دیگری با سیستم‌عامل‌های متفاوت را جایگزین آیفون‌ها می‌کند. همچنین به‌صورت مستقیم به مقاماتی که در سیاست داخلی نقش دارند، گفته شده است که استفاده از آیفون را متوقف کنند. البته سخنگوی کرملین گفته است که نمی‌تواند این گزارش را تأیید کند.

سخنگوی کرملین، «دمیتری پسکوف»، گفته است که نباید از گوشی‌های هوشمند برای کارهای رسمی استفاده کرد:

«گوشی‌های هوشمند نباید برای کارهای رسمی مورد استفاده قرار بگیرند. هر گوشی هوشمندی دارای مکانیزم نسبتاً شفافی است و مهم نیست چه سیستم‌عاملی دارد، اندروید یا iOS. طبیعتاً از آن‌ها برای کارهای رسمی استفاده نمی‌شود.»

درحالی روسیه استفاده از آیفون توسط مقامات را ممنوع کرده است که اپل پس از حمله روسیه به اوکراین، فروش خود در این کشور را متوقف کرد. این احتمال وجود دارد که اپل نسبت به گزارش اخیر واکنش نشان دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی