ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تتر
تکنولوژی

تتر برای پشتیبانی از استیبل کوین USTD حدود 1.7 میلیارد دلار ذخیره مازاد دارد

مدیر اجرایی ارشد تتر اعلام کرد این شرکت انتظار دارد در سه‌ماهه اول سال 2023 حدود 700 میلیون دلار سود به‌دست بیاورد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

«پائولو آردوینو»، مدیر ارشد فناوری تتر (Tether)، اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد در سه‌ماهه اول سال 2023 حدود 700 میلیون دلار سود به‌دست آورد که با میزان سود سه‌ماهه آخر سال 2022 آن مطابقت دارد.

آردوینو با اشاره به این موضوع که تتر در سه‌ماهه چهارم سال 2022 حدود 700 میلیون دلار سود داشته است، در هفته بلاک‌چین سال 2023 پاریس به نشریه کوین‌تلگراف گفت:

«هنوز از ارقام نهایی اطلاعی ندارم، اما سود این سه‌ماهه احتمالاً با سه‌ماهه آخر سال 2022 مطابقت خواهد داشت.»

ذخایر مازاد تتر برای پشتیبانی از USTD

پائولو آردوینو در ادامه گفت:

«بنابراین به این معنی است که ارزش سرمایه شرکت ما به 1.5 میلیارد دلار یا 1.7 میلیارد دلار افزایش پیدا می‌کند که با وجود ذخایری که در اختیار داریم، به‌طور 100 درصدی از دارایی‌های ما پشتیبانی می‌شود.»

مدیر اجرایی تتر توضیح داد که USDT درحال تبدیل‌شدن به «ایمن‌ترین دارایی برای نگهداری در جهان» است؛ زیرا نحوه تجارت این شرکت با بانک‌ها متفاوت است. او صریحاً به بحران جاری در سیستم بانکی ایالات‌متحده اشاره کرد که باعث شده است بانک‌هایی مانند بانک سیلیکون ولی (SVB) به‌دلیل مشکلات مربوط به مدل ذخیره کسری تعطیل شوند.

آردوینو همچنین به این موضوع اشاره کرد که او از طرفداران ارز دیجیتال اصلی بیت‌کوین است و گفت:

«من عاشق بیت‌کوین هستم که پوشش ما محسوب می‌شود و به همین دلیل است که روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنیم؛ زیرا به افرادی اعتماد نداریم که ریسک زیادی روی سپرده‌های مشتریان خود انجام داده‌اند.»

تتر سال گذشته به‌طور جدی تلاش کرد تا پشتوانه اوراق تجاری خود را کاهش دهد و درنهایت آن را تا اواخر سال 2022 به صفر رساند. این شرکت علاوه بر حذف اوراق تجاری از ذخایر خود، موفق شد تا این سرمایه‌گذاری‌ها را با اسناد خزانه‌داری ایالات‌متحده جایگزین کند.

این خبر درحالی منتشر شده است که تتر به افزایش تسلط خود در بازار ادامه می‌دهد و ارزش بازار USDT از 28 فوریه (9 اسفندماه) حدود 8 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. براساس داده‌های CoinGecko، در زمان نوشتن این خبر، ارزش بازار USDT از 79 میلیارد دلار نیز بیشتر شده که بالاترین سطح آن از می 2022 است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی