ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

صرافی ورشکسته FTX
کریپتوکارنسی

بنیان‌گذار صرافی ورشکسته FTX به پرداخت 40 میلیون دلار رشوه به مقامات چینی متهم شد

سم بنکمن-فرید، بنیان‌گذار صرافی FTX، با اتهام ارائه رشوه به مقامات چینی جهت آزادسازی ۱ میلیارد دلار دارایی بلوکه‌شده مواجه است.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

«سم بنکمن-فرید»، بنیان‌گذار صرافی ورشکسته FTX به‌تازگی با اتهام جدید پرداخت رشوه مواجه شده است. طبق ادعای وزارت دادگستری ایالات‌متحده، وی اجازه پرداخت ۴۰ میلیون دلار رشوه به یک یا چند مقام دولتی چینی را صادر کرده و در انجام این عمل نیز مشارکت داشته است.

ماجرای بنکمن-فرید و صرافی ورشکسته او چیست؟

براساس اسناد ثبت‌شده از سوی وزارت دادگستری آمریکا، بنکمن-فرید سعی داشته است با ۴۰ میلیون دلار رشوه به چینی‌ها، دارایی‌های مسدودشده Alameda، یکی از شرکت‌های تحت مالکیت صرافی ورشکسته FTX را آزاد کند. گفته می‌شود که شرکت مذکور حدود ۱ میلیارد دلار رمزارز در اختیار داشته است. مقامات آمریکایی می‌گویند که او در ابتدا به روش‌های دیگری برای آزادکردن دارایی‌های بلوکه‌شده روی آورد، اما پس از مواجه‌شدن با مشکل، درنهایت گزینه رشوه را انتخاب کرد.

بررسی‌های صورت‌گرفته از سوی وزارت دادگستری نشان می‌دهد که دارایی‌های شرکت Alameda در نوامبر سال ۲۰۲۱ از حالت بلوکه خارج شده است. پس از آزادسازی اموال، پرداخت ده‌ها میلیون دلار دیگر توسط بنکمن-فرید در قالب رمزارز جهت تکمیل مبلغ رشوه صورت گرفته است. همچنین شرکت گفته‌شده از این دارایی‌ها در معاملات و سرمایه‌گذاری‌های آتی خود بهره جسته است.

صرافی FTX

بنیان‌گذار صرافی ورشکسته FTX با اتهامات متعددی روبه‌رو است و به قید وثیقه تحت شرایط خاصی آزاد شده. ازجمله شرایط آزادی فعلی او می‌توان به عدم دسترسی به گوشی هوشمند اشاره کرد. تلفن همراه غیرهوشمند او به اینترنت یا پیام‌رسان سیگنال نیز دسترسی ندارد؛ برنامه‌ای که گفته می‌شود وی در گذشته برای ارتباط با همکاران خود مورد‌استفاده قرار داده است. او ملزم است تا لپ‌تاپ خود را جهت پیکربندی به مقامات دولتی تحویل دهد تا تنها امکان دسترسی به برخی سایت‌های خاص مثل یوتوب، نتفلیکس و ویکی‌پدیا برای وی امکان‌پذیر باشد.

بنکمن-فرید در اواخر سال میلادی گذشته به‌دلیل کلاهبرداری و پولشویی بازداشت و تفهیم اتهام شد. او کمی بعد با وثیقه سنگین ۲۵۰ میلیون دلاری آزاد شد، اما دادستان‌های فدرال چندین اتهام جدید را در ادامه به او وارد کردند. با افزوده‌شدن رشوه به پرونده این شخص، انتظار می‌رود که مبلغ وثیقه برای آزادماندن وی نیز افزایش پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی