ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بینگ چت
هوش مصنوعی

مایکروسافت به بینگ چت تبلیغات اضافه می‌کند

مایکروسافت تأیید کرد که درحال افزودن تبلیغات به تجربه چت با نسخه جدید بینگ است و آن‌ها را به شیوه‌های مختلفی به نمایش می‌گذارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۵

لحظه‌ای که تقریباً همه منتظرش بودند فرا رسید: مایکروسافت می‌خواهد به چت‌بات بینگ تبلیغات اضافه کند. این شرکت روز چهارشنبه در پستی اعلام کرد که مشغول بررسی روش‌های جایگذاری تبلیغات در صفحه چت است، بااین‌حال هنوز مشخص نیست که این تبلیغات چطور به نمایش درمی‌آیند.

«یوسف مهدی»، معاون سازمانی مایکروسافت، در مطلبی در وبلاگ این شرکت نوشت که آن‌ها مشغول ارزیابی شیوه‌های افزودن تبلیغات به تجربه چت با بینگ هستند تا بخشی از این درآمد را با سایت‌هایی که محتواهایشان در پاسخ‌ها ارائه می‌شود، به اشتراک بگذارند.

از سوی دیگر «کیتلین رولستون»، مدیر ارتباطات مایکروسافت، در گفت‌وگو با خبرگزاری ورج تأیید کرد: «بله؛ تبلیغات در بینگ جدید، به‌خصوص در بخش چت، نمایش داده خواهد شد (همان‌طور که در نتایج جستجوی سنتی نمایش داده می‌شد). از آن‌جایی که بینگ جدید در حالت پیش‌نمایش قرار دارد، ممکن است تفاوت‌هایی در شیوه نمایش این تبلیغات وجود داشته باشد. ما درحال ارزیابی فرصت‌های تازه برای ایجاد تجربه‌های تبلیغاتی جدید هستیم و در طول زمان اطلاعات بیشتری را به اشتراک می‌گذاریم.»

نمایش تبلیغات در بینگ چت مایکروسافت چه شرایطی دارد؟

مایکروسافت ظاهراً چند وقتی است که روی نمایش تبلیغات در بینگ چت کار می‌کند. در گزارش‌ها آمده بود که این شرکت این موضوع را با آژانس‌های تبلیغاتی هم مطرح کرده است. اگر می‌خواهید نمونه‌ای از تبلیغات احتمالی را ببینید، می‌توانید مثال بالا را در نظر بگیرید که توسط Debarghya Das در توییتر طراحی شده است. این تبلیغ در داخل نوشته‌ها قرار می‌گیرد و از طریق علامت کوچک Ad به اطلاع کاربر می‌رسد.

بااین‌وجود، باید منتظر بمانیم تا ببینیم تفاوت‌های شیوه نمایش تبلیغات که رولستون به آن اشاره کرده است، شامل چه حالت‌هایی خواهد بود. از سوی دیگر، هنوز مشخص نیست که چه مقدار تبلیغات در چت‌ها نشان داده خواهد شد و مایکروسافت چگونه تصمیم می‌گیرد که در پاسخ به برخی سؤالات تبلیغ نشان دهد و در پاسخ به بقیه سؤالات اثری از تبلیغ دیده نشود.

نکته مهمی که این خبر برای ما به‌همراه دارد این است که اگر قبلاً درباره صحت پاسخ سؤالات شک و تردید داشتیم، به‌زودی باید حواس خود را جمع‌تر کنیم تا فریب تبلیغات را نخوریم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی