ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

سامانه شفافیت آرای نمایندگان به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شد

این سامانه درحال‌حاضر آزمایشی بوده و به‌تدریج آرای بیشتری از نمایندگان به آن اضافه خواهد شد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

نماینده مجلس با انتشار توییتی از راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای نمایندگان مجلس خبر داد. این سامانه درحال‌حاضر آزمایشی بوده و قرار است آرای مهم نمایندگان مجلس را به اطلاع عموم مردم برساند.

شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدت‌هاست که از سوی اکثر نمایندگان پیگیری شده و به‌نظر می‌رسد درحال نهایی‌شدن است؛ موضوعی که می‌تواند اثرگذاری حائز اهمیتی در فعالیت نمایندگان ملت داشته باشد.

«مالک شریعتی نیاسر»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود در توییتر دراین‌باره نوشت:

«سامانه ‎شفافیت آرای نمایندگان به‌صورت آزمایشی فعال شد: در trvotes.parliran.ir‎ به‌تدریج آرای نمایندگان بیشتری اضافه خواهد شد و ان‌شاءالله پس از ابلاغ قانون شفافیت قوای سه‌گانه، رسماً فعالیت خواهد کرد و آرای مهمی (برنامه هفتم، اصلاح قانون انتخابات، مالیات سوداگری و…) شفاف می‌شود.»

سامانه شفافیت آرای نمایندگان

درحال‌حاضر جزئیات آرای نمایندگان برای هفت طرح در این سامانه در دسترس است. «اصل گزارش کمیسیون در ماده 1- طرح حمایت از گزارشگران فساد»، «اصل گزارش کمیسیون در ماده 17- طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی»، «حذف ماده 17- طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی»، «کلیات گزارش کمیسیون در مورد طرح حمایت از گزارشگران فساد»، «پیشنهاد آقای سلیمی در ماده 2- طرح حمایت از گزارشگران فساد»، «پیشنهاد آقای صباغیان - ماده 1- طرح حمایت از گزارشگران فساد» و «پیشنهاد آقای کوچکی نژاد- ماده 1- طرح حمایت از گزارشگران فساد» طرح‌های یادشده هستند که با مراجعه به سامانه مذکور می‌توان دید کدام نماینده چه رأیی داده است.

پس از کلیک روی جزئیات، تعداد آرای موافق، مخالف و ممتنع و تعداد نمایندگان حاضر در رأ‌ی‌گیری اعلام می‌شود. سپس رأی هر نماینده با تصویر او درج می‌گرد.

گفتنی است در اواخر سال گذشته بود که چندین تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکراتی در صحن مجلس شورای اسلامی از تعویق نهایی‌شدن طرح شفافیت قوای سه‌گانه انتقاد کرده و خواستار تسریع در اجرای شفافیت آرای نمایندگان مجلس شدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی