ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

ایلان ماسک به وعده خود عمل کرد؛ کد توییت‌های پیشنهادی توییتر در GitHub منتشر شد

توییتر همچنین در وبلاگ خود توضیح می‌دهد که الگوریتم پست‌های پیشنهادی آن از سه مرحله اصلی تشکیل شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

همان‌طور که ایلان ماسک قول داده بود، توییتر کد مربوط به توییت‌های پیشنهادی کاربران را در GitHub منتشر کرد و همچنین با انتشار یک پست جدید در وبلاگ خود، درباره این تصمیم توضیح داد.

طبق توضیحات توییتر، «الگوریتم پست‌های پیشنهادی از سه مرحله اصلی تشکیل شده است»؛ ابتدا «بهترین توییت‌ها را از منابع توصیه‌شده مختلف» جمع‌آوری می‌کند، سپس آن توییت‌ها را با «مدل یادگیری ماشین» رتبه‌بندی می‌کند و درنهایت توییت افرادی که توسط شما مسدود شده‌اند، توییت‌هایی که قبلاً دیده‌اید یا توییت‌هایی که امن نیستند را قبل از قراردادن آن‌ها در تایم‌لاین شما فیلتر می‌کند.

نحوه فیلتر توییت‌های پیشنهادی توییتر

در این پست همچنین هر مرحله از این فرایند به‌طور دقیق‌تر توضیح داده شده است. به عنوان مثال، اشاره می‌کند که در اولین مرحله حدود 1500 توییت پردازش می‌شود و هدف این است که در تایم‌لاین For You حدود 50 درصد از توییت‌های افرادی که دنبال می‌کنید و 50 درصد از توییت‌هایی که دنبال نمی‌کنید، نمایش داده شود.

علاوه‌براین، توضیح داده شده است که این رتبه‌بندی برای «بهینه‌سازی تعامل مثبت (لایک‌ها، ریتوییت‌ها و پاسخ‌ها)» طراحی شده و در مرحله آخر سعی می‌شود تا توییت‌های زیادی از یک شخص برای شما نمایش داده نشود.

جزئیات بیشتر مربوط به این کد هنگام استفاده از آن مشخص می‌شود که برخی محققان ازجمله «جین منچون وونگ» هم‌اکنون درحال استفاده از آن هستند.

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر از مدت‌ها قبل به چنین تصمیمی اشاره کرده است. او در ماه مارس سال گذشته و پیش از اینکه به مالک جدید این شرکت تبدیل شود، از دنبال‌کنندگان خود خواست تا نظرشان را درباره منبع باز شدن الگوریتم توییتر ارائه کنند و حدود 83 درصد با این تصمیم موافق بودند. او سپس ماه گذشته گفت که کد توییت‌های پیشنهادی توییتر ماه آینده متن‌باز خواهد شد که اکنون به وعده خود عمل کرده است و می‌توان از طریق GitHub به این کد دسترسی پیدا کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی