ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون آکبند
موبایل

یک آیفون نسل اول آکبند با استیکر Lucky You با قیمت 40 هزار دلار فروخته شد

این آیفون آکبند با قیمتی 67 برابر بالاتر از قیمت اصلی در سال 2007 به فروش رسیده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

در چند وقت اخیر چندین آیفون نسل اول آکبند با برگزاری حراجی به فروش رسیده‌اند و حالا نوبت به یکی دیگر از این محصولات رسیده که روی آن یک استیکر «Lucky You» به‌صورت برعکس قرار دارد. این آیفون با مدل A1203 در یک حراجی با مبلغ 40,320 دلار به فروش رسیده است.

مدت زمان حراجی برای این آیفون کوتاه و تقریباً 12 ساعت بود. قیمت مدنظر برای این آیفون در محدوده 40 هزار تا 60 دلار قرار داشت، بااین‌حال برخلاف انتظار، این آیفون در محدوده پایینی قیمت به فروش رسید. یکی از دلایل این موضوع می‌تواند حفره کوچکی درون پلاستیک اطراف جعبه باشد.

اگرچه 40 هزار دلار با قیمت یک خودرو مانند تسلا مدل 3 برابری می‌کند، اما فاصله زیادی با رکورد 63 هزار دلار دارد. ماه گذشته یک آیفون آکبند نسل اول در یک حراجی با قیمت 63,356 دلار به فروش رسید و رکوردشکنی کرد.

فروش آیفون آکبند به قیمت 40 هزار دلار

برخلاف آیفون‌های کنونی، تا چند سال قبل درون جعبه آیفون‌ها شارژر و حتی هدفون وجود داشت. طبق اسکن‌های X-Ray، درون جعبه نسل اول آیفون فروخته‌شده هم تجهیزات به‌صورت کامل قرار دارند. همانطور که گفتیم، روی جعبه این آیفون، برچسب Lucky You قرار دارد که ظاهراً مربوط به فروش آیفون در دوران تعطیلات و بخشی از گیفت باکس اختیاری آن می‌شود.

نسل اول آیفون در سال 2007 توسط استیو جابز معرفی شد و برای مدل 8 گیگابایتی، 599 دلار قیمت داشت. بنابراین آیفونی که اخیراً در حراجی فروخته شده است، 67 برابر گران‌تر از قیمت اصلی آیفون است. البته با توجه به اینکه تعداد کمی آیفون نسل اول آکبند با شرایط مناسب در دنیا وجود دارند، فروش آن‌ها با قیمت‌ها بالا چندان تعجب‌برانگیز نیست.

احتمالاً در آینده دوباره شاهد فروش آیفون‌های آکبند نسل اول خواهیم بود و حتی شاید رکورد 63 هزار دلار هم جابه‌جا شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی