ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
نرم افزار و اپلیکیشن

واتس‌اپ روی قابلیت قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت جداگانه کار می‌کند

واتس‌اپ مشغول کار روی قابلیتی است که اجازه می‌دهد بتوانید هر چت را به‌صورت جداگانه قفل کنید و محتواهای آن را در امان نگه دارید.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

کاربران واتس‌اپ می‌توانند این اپلیکیشن پیام‌رسان را با رمز، اثر‌انگشت یا تشخیص چهره قفل کنند؛ اما حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت درحال کار روی قابلیتی برای قفل‌کردن چت‌ها به‌صورت مجزاست.

وب‌سایت WABetaInfo می‌گوید با توجه به جدیدترین بتای واتس‌اپ اندروید دریافته است که این پیام‌رسان روی قابلیت جدیدی به‌ نام Chat Lock کار می‌کند. همان‌طور که از نام این قابلیت پیداست، کاربران می‌توانند چت‌ها را به‌صورت تکی قفل و مخفی کنند. این قفل هم با رمز یا اثر‌انگشت قابل بازکردن است.

در بحث مخفی‌کردن چت‌ها، ظاهراً چت‌هایی که قفل می‌شوند مانند چت‌های آرشیوی به بخش جداگانه‌ای منتقل می‌شوند تا مقابل چشم نباشند. در تصویر زیر می‌توانید این بخش مخصوص را تحت عنوان Locked Chats ببینید. این ویژگی افزون بر چت‌های انفرادی، برای چت‌های گروهی هم در دسترس خواهد بود.

با قفل‌کردن چت‌های واتس‌اپ، فایل‌ها هم در امان می‌مانند

با این کار، نه‌تنها پیام‌ها را مخفی می‌کنید، بلکه فایل‌های رسانه‌ای ازجمله تصاویر، ویدیوها و صداها هم در امان می‌مانند و دیگر به‌طور خودکار در گالری دستگاه ذخیره نمی‌شوند. بنابراین سطح حریم خصوصی شما ارتقا پیدا می‌کند.

البته WABetaInfo نکته عجیبی را درباره قابلیت Chat Lock متذکر می‌شود. این وب‌سایت می‌گوید اگر کسی به گوشی شما دسترسی پیدا کند و نتواند قفل چت‌ها را باز کند، با گزینه‌ای مواجه می‌شود که اجازه می‌دهد با پاک‌کردن تاریخچه چت‌ها بتواند قفل آن‌ها را باز کند. البته از آنجایی که این ویژگی هنوز حتی در نسخه بتا در دسترس قرار نگرفته است، احتمال دارد که شرایط استفاده از آن تغییر کند.

قابلیت قفل‌کردن چت‌ها هنوز به مرحله عرضه نرسیده است، اما انتظار می‌رود که درنهایت علاوه بر اندروید، در اختیار کاربران نسخه iOS هم قرار بگیرد. این شرکت اخیراً توجه بیشتری را به امنیت و حریم خصوصی پیام‌رسان خود معطوف کرده است و به‌طور هم‌زمان روی قابلیتی کار می‌کند که اجازه می‌دهد ویس‌ها فقط یک بار پخش شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی