ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

5G
اینترنت و شبکه

تعداد مشترکین 5G تا پایان 2027 به حدود 6 میلیارد نفر می‌رسد

در این گزارش همچنین ادعا شده است که تعداد مشترکین شبکه 5G در سال 2023 به 2 میلیارد نفر خواهد رسید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

براساس برآوردهای جدید تحلیلگران بازار شرکت Omdia، تا پایان سال 2027، جهان 5.9 میلیارد مشترک 5G خواهد داشت که در مقایسه با میزان 1.5 میلیارد مشترک اعلام‌شده در پایان سال 2022، چهار‌برابر افزایش پیدا کرده است.

طبق این گزارش، تعداد مشترکین شبکه 5G در سال 2023 به 2 میلیارد نفر خواهد رسید. اخیراً شرکت اریکسون نیز علاوه بر این موضوع، گفته بود که اشتراک جهانی 5G در پایان سال 2022 به بیش از یک میلیارد نفر رسیده و فقط در سه‌ماهه چهارم سال میلادی گذشته 136 میلیون مشترک به آن اضافه شده است.

شبکه 5G

رشد شبکه 5G در سال 2022

Omdia در گزارش خود توضیح می‌دهد که در تمام سال 2022، 455 میلیون مشترک جدید از سراسر جهان به شبکه 5G اضافه شده‌اند که این موضوع رشد 14 درصدی آن نسبت به سه‌ماهه قبلی را نشان می‌دهد (از 922 میلیون در سه‌ماهه سوم، به 1.05 میلیارد در سه‌ماهه چهارم).

از این تعداد، 119 میلیون مشترک در آمریکای شمالی مستقر بوده‌اند و درمجموع، Omdia انتظار دارد تا در سال جاری حدود 215 میلیون مشترک از این قاره به شبکه 5‌G متصل شوند؛ زیرا فروش گوشی‌های مجهز به 5‌G همچنان درحال افزایش است.

«کریس پیرسون»، رئیس شرکت 5G Americas، در این رابطه می‌گوید:

«5G به‌طور قابل‌توجی درحال رشد بوده و سریع‌تر از تمام نسل‌های قبلی شبکه بی‌سیم موبایل درحال گسترش است. درحالی‌که استقرار سامانه و اتصالات این شبکه با سرعت قابل‌توجهی درحال اضافه‌شدن هستند، وعده 5‌G با پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌هایی مانند معماری مستقل و برش شبکه محقق خواهد شد.»

از نظر «کریستین پائولین»، تحلیلگر اصلی Omdia، اپراتورهای مخابراتی با قیمت‌های پایین‌تر و از سوی دیگر، تبلیغاتی که برای گوشی‌های هوشمند مجهز به این شبکه انجام می‌شود، باعث شده است تا نرخ پذیرش 5‌G افزایش زیادی پیدا کند. 5G Americas همچنین گزارش داده که تعداد شبکه‌های تجاری 5‌G در جهان اکنون به 259 رسیده است و انتظار می‌رود این تعداد تا پایان سال 2023 به 390 شبکه برسد.

5G
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی