ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا
هوش مصنوعی

مدل هوش مصنوعی جدید متا می‌تواند اشیای موجود در تصاویر و ویدیوها را تشخیص دهد

با این مدل هوش مصنوعی می‌توان با تایپ کردن واژه‌ای مانند «گربه»، گربه‌های موجود در یک عکس یا ویدیو را پیدا کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

هوش مصنوعی معمولاً باید از قبل آموزش ببیند تا بتواند اشیا را شناسایی کند؛ اما شرکت متا راهی برای شناسایی بدون کمک پیدا کرده است. غول شبکه‌های اجتماعی مدل هو‌ش مصنوعی جدیدی با نام «Segment Anything» را معرفی کرده که می‌تواند اشیای موجود در عکس‌ها و ویدیوها را تشخیص دهد.

همان‌طور که رویترز در گزارش خود درباره مدل هوش مصنوعی جدید متا توضیح می‌دهد، به‌عنوان مثال با تایپ کردن کلمه «گربه» می‌توانید به این مدل دستور دهید تا تمام گربه‌های موجود در یک عکس را مشخص کند.

هو‌ش مصنوعی متا همچنین می‌تواند کار خود را در تعامل با مدل‌های دیگر انجام دهد که این امر می‌تواند منجر به بازسازی یک شیء به‌صورت سه‌بعدی یا ترسیم نماهای یک هدست واقعیت ترکیبی شود. درحقیقت Segment Anything می‌تواند نیاز به آموزش اضافی هوش مصنوعی را محدود کند.

مدل هوش مصنوعی و مجموعه داده آن با مجوز غیرتجاری قابل دانلود خواهند بود؛ یعنی سازندگان نمی‌توانند از آن برای محصولات خود استفاده کنند. درحال‌حاضر، متا از فناوری مشابهی برای متعادل‌کردن محتوای ممنوعه، پست‌های پیشنهادی و برچسب‌گذاری عکس‌ها استفاده می‌کند.

بااین‌وجود، توسعه‌دهندگان ادعا دارند که مدل موجود ناقص است. درواقع این مدل ممکن است جزئیات دقیق‌تر را در تصاویر نادیده بگیرد و به‌اندازه برخی مدل‌ها در تشخیص مرزها دقیق نیست. متا نیز می‌گوید که برخی از ابزارهای هوش مصنوعی تخصصی‌تر احتمالاً از این مدل در زمینه‌های مربوطه عملکرد بهتری خواهند داشت.

متا در چند وقت گذشته از مدل‌های هوش مصنو‌عی متفاوتی رونمایی کرده است. این شرکت ماه گذشته از هو‌ش مصنوعی LLaMA برای کارهای تحقیقاتی رونمایی کرد که قدرتمندتر از GPT-3 شرکت OpenAI است. غول فناوری سپس از تشکیل یک تیم جدید برای کار روی محصولات هو‌ش مصنو‌عی برای اینستاگرام و واتس‌اپ خبر داد و روز گذشته اعلام کرد که می‌خواهد از هو‌ش مصنوعی مولد برای ساخت تبلیغات مشتریان خود استفاده کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی