ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوم‌پاد جدید
گجت ها

شاید هوم‌پاد بعدی اپل مجهز به دوربین برای تشخیص چهره کاربران باشد

در توضیحات پتنت هوم‌پاد جدید اپل ذکر شده است که دوربین آن برای تشخیص چهره کاربران جهت ارائه قابلیت‌های بیشتر، استفاده می‌شود.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

اپل به‌تازگی پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که در آن دستگاهی مشابه با HomePod و مجهز به دوربین به‌چشم می‌خورد که ظاهراً برای تشخیص چهره افراد کاربرد دارد. البته هنوز مشخص نیست که آیا هوم‌پاد جدید به بازار عرضه خواهد شد یا تنها در سطح یک طرح باقی خواهد ماند.

هوم‌پاد جدید چه ویژگی‌هایی دارد؟

HomePod به‌عنوان بلندگوی هوشمند اپل در سال ۲۰۱۸ همراه با دستیار صوتی سیری به بازار عرضه شد. این محصول در کنار پخش موسیقی، می‌تواند به‌عنوان یک کنترلر برای سایر دستگاه‌های هوشمند در خانه عمل کند و امکان متصل‌کردن چندین واحد از آن‌ها برای ایجاد یک اکوسیستم صوتی یکپارچه در خانه هم وجود دارد. این محصول برای ارائه صدای باکیفیت طراحی شده است و می‌تواند با توجه به نویز محیط اطراف خود، خروجی صدا را تغییر دهد. از جهات بسیاری می‌توان هوم‌پاد را رقیب الکسای آمازون و گوگل هوم دانست.

هوم‌پاد جدید

اکنون به‌نظر می‌رسد که اپل قصد دارد در هوم‌پاد جدید تغییراتی را به‌وجود آورد. این شرکت در پتنت تازه‌ای که نزد اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده ایجاد کرده است، هوم‌پاد را همراه با یک دوربین در مرکز بدنه نشان می‌دهد. طبق توضیحات درج‌شده برای این پتنت، دوربین مذکور نه برای تماس‌های ویدئویی و نه برای مسائل امنیتی کاربرد دارد، بلکه جهت تشخیص چهره افراد و شناسایی کاربر درخواست‌کننده در اتاق به‌کار می‌رود. با توجه به درخواست صورت‌گرفته از سوی فرد، هوم‌پاد می‌تواند کنترل بیشتر و ساده‌تری را روی سایر وسایل و تجهیزات هوشمند موجود در خانه فراهم سازد.

اپل توضیح داده است که به یاد آوردن نام دستگاه‌ها و وسایل مختلف می‌تواند یک معضل اساسی برای کاربران باشد؛ اما این سیستم جدید می‌تواند آن را برطرف کند. برای مثال، وقتی کاربر در یک اتاق خاص از هوم‌پاد درخواست می‌کند که «آن لامپ» را خاموش کند، دیگر نیازی به آدرس‌دهی بیشتر نخواهد داشت و هوم‌پاد می‌تواند تشخیص دهد که منظور کاربر از «آن لامپ» دقیقاً کدام یک است. در صورتی که قابلیت گفته‌شده به هوم‌پاد اضافه شود، می‌تواند برتری نسبی آن را در مقایسه با رقبا به همراه داشته باشد؛ ولی هنوز معلوم نیست که آیا هوم‌پاد جدید روانه بازار می‌شود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی