ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل اپل
استراتژی رشد

تیم کوک: من روز خودم را ساعت ۵ صبح و با خواندن ایمیل کاربران شروع می‌کنم

تیم کوک در مصاحبه خود نشان داد که تیم اپل برای دریافت بازخورد از مشتریان بسیار هیجان‌زده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

تیم کوک، مدیرعامل اپل در یک مصاحبه ویدیویی با نشریه GQ درباره روتین صبحگاهی خود صحبت کرد و گفت که هر روز را با خواندن ایمیل و یادداشت‌های مشتریان در ساعت 5 صبح شروع می‌کند.

او در این مصاحبه گفت:

«اگر شما هم مانند ما در کسب‌و‌کاری هستید که با ایجاد فناوری زندگی مردم را به‌طور واقعی غنی و پربار می‌کند، می‌خواهید عملکرد آن را بدانید. دوست دارید تا احساس مردم درباره آن را بشنوید.»

توضیح مدیرعامل اپل درباره شکایت مشتریان

کوک در ادامه توضیح می‌دهد:

«البته شکایت‌هایی نیز وجود دارد که آن‌ها نیز جالب هستند، زیرا می‌خواهم درباره افکار و احساسات کاربرانمان آگاهی و هوشیاری کامل داشته باشم.»

GQ در مطلب مصاحبه خود با کوک این موضوع را اضافه می‌کند که مدیرعامل اپل اغلب این ایمیل‌ها را برای دیگر کارمندان آن ارسال می‌کند.

طبق گزارش بیزنس اینسایدر، کوک یکی از معدود مدیران عامل شرکت‌های فناوری بزرگ محسوب می‌شود که آدرس ایمیل خود را در دسترس عموم افراد قرار داده است. «جف بزوس»، مدیرعامل سابق و بنیان‌گذار آمازون نیز همین کار را کرده. بااین‌وجود، به‌نظر می‌رسد مدیرعامل اپل می‌خواهد انگیزه شرکت نسبت به بازخورد مشتریان را نشان دهد.

روتین صبحگاهی سایر مدیران حوزه فناوری

یکی از نکاتی که درباره رهبران حوزه فناوری موردتوجه قرار می‌گیرد، روتین صبحگاهی آن‌هاست. به عنوان مثال، ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر و تسلا نیز اخیراً در مورد برنامه صبحگاهی خود توییت کرد و نوشت:

«هر روز صبح یک دونات می‌خورم و هنوز زنده هستم.»

اینسایدر قبلاً در گزارش دیگری گفته بود که جف بزوس دوست دارد زود بیدار شود، روزنامه بخواند و قبل از اولین ملاقاتش در ساعت 10 صبح، با فرزندانش صبحانه بخورد. درحالی‌که مارک زاکربرگ گفته بود اولین کاری که انجام می‌دهد رفتن به فیسبوک است. «بیل گیتس»، یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت نیز درباره روتین صبحگاهی خود با اینسایدر صحبت کرده بود که براساس آن، گیتس روز خود را با یک ساعت تردمیل شروع می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی