ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
هوش مصنوعی

چت‌بات ChatGPT ظاهراً درحال مسدودکردن شماره‌‌های کشورهای آسیایی است

ظاهراً بعضی از حساب‌های کاربری ChatGPT طی یک هفته اخیر مسدود شده‌اند و این مسئله برای اکانت‌هایی با شماره‌هایی آسیایی بیشتر صورت گرفته است.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که سرویس ChatGPT درحال مسدود‌کردن بعضی از حساب‌های کاربری، مخصوصاً اکانت‌های ثبت‌شده با شماره‌های آسیایی است. این مسئله موجی از نگرانی را در میان کاربران این چت‌بات به‌وجود آورده و هنوز هم علت مشخصی برای چنین تصمیمی ذکر نشده است.

چرا شماره‌های آسیایی در ChatGPT مسدود می‌شوند؟

شرکت OpenAI هنوز بیانیه‌ای در ارتباط با مسدود‌شدن برخی حساب‌های کاربری در سرویس محبوب خود منتشر نکرده است؛ اما احتمال می‌رود که این مسئله با فروش غیرمجاز اکانت‌ها در بعضی از کشورها مرتبط باشد. برای مثال ChatGPT به‌شکل رسمی در کشور چین قابل دسترس نیست؛ اما فروشندگان غیررسمی از زمان عرضه عمومی این سرویس، امکان ساخت اکانت را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده بودند.

احتمالاً همان‌طور که می‌دانید، امکان ایجاد حساب کاربری در سایت OpenAI با پیش‌شماره ایران نیز وجود ندارد و به همین دلیل بسیاری از افراد شماره‌های مجازی سایر کشورها را به این منظور خریداری می‌کنند. کارشناسان اعتقاد دارند که خریدوفروش اکانت‌ها به‌صورت عمده در کنار سوء‌استفاده از API و مشکلات فنی موجب شده است تا فشار شدیدی به سرورهای ChatGPT وارد شود و اقدام اخیر برای کاهش حجم ترافیک بوده است.

ChatGPT

به‌نظر می‌رسد که مسدود‌کردن حساب‌های کاربری ChatGPT به‌شکل گسترده از حدود یک هفته پیش آغاز شده است؛ اما این مسئله برای اکانت‌های ساخته‌شده با شماره‌های آسیایی بیشتر به‌چشم می‌خورد. بعضی از کاربران به‌طور کلی دسترسی به اکانت خود را از دست داده‌اند؛ درحالی‌که برخی دیگر مشکلات مرتبط با اشتراک پولی را تجربه می‌کنند. تعدادی از افراد ادعا دارند که حساب‌هایی که به‌شکل گروهی ثبت شده‌اند، بیشتر در معرض مسدودسازی قرار دارند. همچنین منقضی‌شدن دسترسی رایگان به API Key یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند موجب بروز مشکل مذکور شده باشد.

شایان ذکر است که در طی هفته‌های اخیر موج عظیمی از حملات به‌سوی ChatGPT شکل گرفته؛ تا حدی که دولت ایتالیا، استفاده از این سرویس را به‌دلیل نگرانی پیرامون حریم خصوصی شهروندان خود ممنوع اعلام کرده است. تعدادی از فعالین دنیای فناوری و هوش مصنوعی نیز با ثبت شکایت در نزد FTC خواستار توقف فعالیت‌های این سرویس شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی