ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایدو
هوش مصنوعی

بایدو از اپل به‌خاطر انتشار برنامه‌های جعلی چت‌بات Ernie Bot در اپ استور شکایت کرد

بایدو در بیانیه‌ای گفته است که هنوز برنامه رسمی Ernie Bot منتشر نشده و تمام اپلیکیشن‌های موجود در اپ استور جعلی هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

بایدو، غول موتور جستجوی چینی، از برخی توسعه‌دهندگان و شرکت اپل به‌دلیل ساخت و انتشار نسخه‌های جعلی هوش مصنوعی Ernie Bot که در اپ استور موجود هستند، شکایت کرد.

شرکت بایدو در دادگاه ناحیه هایدیان چین از اپل و توسعه‌دهندگان نسخه‌های جعلی برنامه Ernie Bot شکایت کرد. شرکت چینی تلاش دارد تا از این طریق اپل را وادار کند که برنامه‌های جعلی را از اپ استور حذف نماید و سازندگان این برنامه‌ها را از ارائه آن‌ها منع کند.

Ernie Bot یک چت‌بات هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT از OpenAI و Bard از گوگل است. کاربران می‌توانند از آن سؤالاتی را بپرسند و چت‌بات براساس اطلاعات موجود در پایگاه داده خود، پاسخ‌هایی را به درخواست کاربران ارائه می‌کند. درحالی‌که Ernie در ماه مارس راه‌اندازی شد، بایدو هنوز برنامه‌ای برای این سرویس ایجاد نکرده است و همین امر باعث شده تا توسعه‌دهندگان دیگر به انتشار نسخه‌های غیراصلی آن روی بیاورند.

بیانیه بایدو درباره نسخه‌های جعلی Ernie Bot

بایدو در بیانیه‌ای که برای رویترز ارسال کرده، نوشته است:

«درحال‌حاضر Ernie برنامه رسمی ندارد. تا زمان اعلام رسمی شرکت ما، هر برنامه‌ای که از Ernie در اپ استور یا سایر فروشگاه‌های اپلیکیشن می‌بینید، جعلی هستند.»

بایدو به‌جای اینکه چت‌بات خود را به‌صورت عمومی منتشر کند، Ernie Bot را فقط در دسترس کاربرانی قرار می‌دهد که برای کدهای دسترسی آن درخواست خود را ارسال کنند. غول موتور جستجوی چینی همچنین از طریق بیانیه خود به کاربران این هشدار را داده است که از فروش کدهای خود خودداری کنند.

اپل هنوز در مورد شکایت بایدو علیه خود و توسعه‌دهندگان اپ استور هیچ اظهار‌نظری نکرده است. رویترز با جستجو در اپ استور اپل اعلام کرده که درحال‌حاضر حداقل چهار برنامه جعلی برای Ernie وجود دارند که همچنان در دسترس هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی