ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید اتو
خودرو

اختلال در عملکرد واتس‌اپ روی اندروید اتو؛ راه‌حل‌های احتمالی برای رفع مشکل

چندی پیش گوگل وعده داد که کاربران واتس‌اپ به‌روزرسانی گسترده‌ای را در اندروید اتو دریافت خواهند کرد، اما هنوز مشکلاتی وجود دارد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

چندی پیش گوگل وعده داد که کاربران واتس‌اپ به‌روزرسانی گسترده‌ای را در اندروید اتو دریافت خواهند کرد و در نهایت می‌توانند از خودروهای خود تماس صوتی برقرار کنند. قطعا این خبر نه تنها برای کاربران واتس‌اپ بلکه برای کسانی که از اندروید اتو استفاده می‌کنند خبر خوبی است، چرا که قابلیت‌های ارتباطی کاربران در حین رانندگی را گسترش می‌دهد. با این حال تا زمان عرضه این ویژگی، کاربران واتس‌اپ با اختلال دیگری روبرو هستند.

زمانی که اندروید اتو روی صفحه نمایش خودرو اجرا می‌شود، دستیار گوگل نمی‌تواند پیام‌های واتس اپ را بخواند. این مشکل در اوایل ماه فوریه به وجود آمد و حالا به نظر می‌رسد که در حال گسترش است، احتمالا به این دلیل که کاربران بیشتری یک به‌روزرسانی ناقص را دریافت کرده‌اند.

سوال اصلی این است که واقعا چه اپلیکیشنی مقصر این اشکال است؟

در تئوری، اندروید اتو هیچ ارتباطی با امکانات فرمان صوتی ندارد، چون این ویژگی از طریق اپلیکیشن گوگل با دستیار گوگل کار می‌کند.

براساس گزارش‌های کاربرانی که با این مشکل روبرو شده‌اند، این مسئله در نحوه مدیریت پیام‌های ورودی توسط اندروید اتو نهفته است. به کاربران گفته می‌شود که هر زمان از دستیار گوگل می‌خواهند پیام واتس‌اپ را بخواند، اجازه پاسخ‌های شخصی را برای خودرو صادر کنند. فشار دادن آیکون میکروفون روی صفحه گوشی به درستی کار می‌کند و به دستیار گوگل اجازه می‌دهد تا درخواست را تکمیل کند.

راه‌حل‌های احتمالی رفع مشکل اندروید اتو

اگر شما هم با همین مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، اولین کاری که باید انجام دهید پاک‌سازی حافظه کش و داده‌های اپلیکیشن گوگل است. به این ترتیب، برنامه باید از ابتدا کارش را شروع کرده و ممکن است خطاهای احتمالی را رفع کند.

باتوجه به اینکه این مشکل در اوایل ماه فوریه به وجود آمد. با فرض بر اینکه اندروید اتو مقصر است، یکی دیگر از راه‌حل‌های احتمالی، دانگرید به نسخه قبلی است. این شرکت در ماه جاری به‌روزرسانی‌های زیادی برای اپلیکیشن‌ گوگل منتشر کرده است. بنابراین از لحاظ تئوری بازگشت به نسخه ۱۴.۳ باید این باگ را برطرف کند. این روش تنها در صورتی کار می‌کند که این مشکل واقعاً توسط به‌روزرسانی ماه فوریه به وجود آمده باشد.

اندروید اتو

گوگل در حال حاضر خواستار دریافت اطلاعات بیشتری از کاربران از جمله نسخه اپلیکیشن نصب‌شده روی دستگاه‌های آن‌ها است تا بتواند روشی برای حل این مشکل پیدا کند. این یعنی بررسی هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، بنابراین بهتر است به این زودی‌ها منتظر راه‌حل رفع این مشکل نباشید.

در همین حین، کاربران واتس‌اپ همچنان منتظر پشتیبانی از تماس صوتی در اندروید اتو هستند. گوگل هیچ جزئیاتی در این زمینه به اشتراک نگذاشته است، اما احتمالاً این ویژگی از اواخر سال جاری میلادی عرضه شود. شاید گوگل می‌خواهد پیش از آنکه امکان پشتیبانی از تماس صوتی واتس‌اپ در اندروید اتو فراهم شود، طراحی مجدد کول‌واک را تکمیل کند. در هر صورت باید تا چند ماه آینده و پس از انتشار کول‌واک، شاهد عرضه قابلیت تماس صوتی در نسخه بتا باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی