ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

برنامه «نوروز جهش» با هدف رشد و توسعه اکوسیستم نوآوری اکران خواهد شد

مستند نوروزی جهش با هدف رشد اکوسیستم استارتاپی کشور و رشد فعالین این حوزه ساخته شده است و به‌زودی در لحظه‌نگار اکران خواهد شد.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۶

مستند نوروز جهش با هدف رشد اکوسیستم استارتاپی کشور و رشد فعالین این حوزه و ترغیب افراد خارج از این فضا ساخته شده است و به‌زودی در پلتفرم لحظه‌نگار به اکران آنلاین درخواهد آمد. این مستند درواقع برنامه نوروزی مرکز نوآوری جهش است که با همکاری وی‌کست تولید شده با اجرای مدیرعامل این مرکز و مصاحبه او با فعالین اکوسیستم استارتاپی همراه شده است.

شب گذشته اکران خصوصی برنامه نوروز جهش در پردیس سینمایی هدیش مال با همراهی جمعی از مدیران اکوسیستم استارتاپی کشور و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. در این مراسم «کاوه گودرزی» ضمن عرض خیر مقدم به افراد دعوت‌شده برای اکران خصوصی این مستند، اعلام کرد که این برنامه به‌زودی در پلتفرم لحظه‌نگار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

گودرزی تأکید کرد که آن‌ها تصمیم گرفتند به‌جای برقرار‌کردن یک رویداد نوروزی مانند سالیان گذشته، این‌بار این رویداد را با ابعادی وسیع‌تر و هدفی بزرگ‌تر، تبدیل به یک مستند ویدیویی کنند تا دسترسی همگان به آن راحت‌تر باشد. او باور دارد این قبیل کارها می‌تواند به آگاهی‌بخشی جامعه نسبت به اکوسیستم نوآوری کشور کمک کند.

گودرزی در ادامه اعلام کرد که اکوسیستم نوآوری در کشور آنقدر وسیع است که هر ایرانی می‌تواند در آن نقش پررنگی داشته باشد: «ما باور داریم برای همه ۸۵ میلیون ایرانی این خاک، نقش مهمی در اکوسیستم نوآوری تعریف شده است. با ساخت این برنامه و موارد مطرح‌شده در آن می‌خواهیم صفر تا صد تشکیل یک اکوسیستم نوآوری را آموزش دهیم و برنامه را طوری تهیه کردیم که بتواند برای افراد خارج از این فضای نوآوری نیز قابل فهم باشد و آن‌ها را ترغیب به حضور در این اکوسیستم کند.»

به باور گودرزی، نوآوری امر گریزناپذیری است که همه شرکت‌ها باید به آن مراجعه کنند. او انقلاب نوآوری را ادامه انقلاب صنعتی چهارم می‌داند و تأکید دارد که همه کسب‌وکارها برای ادامه حیات خود باید در این فضا نقش‌آفرینی کنند.

مرکز نوآوری جهش در شهریور‌ماه ۱۳۹۵ در دل دانشگاه شهیدبهشتی ثبت شد و تاکنون ده‌ها تیم استارتاپی در این مرکز شتابدهی شده‌اند. در فضای کار اشتراکی این مرکز نیز تاکنون ده‌ها تیم مستقر شده‌اند. آن‌طور که در وب‌سایت این مرکز ذکر شده است، جهش یک ساختار کاملاً خصوصی در هیئت‌مدیره خود دارد و به هیچ ارگان و نهاد دولتی وابسته نیست.

ساخت اکوسیستم کامل نوآوری از اهداف جهش اعلام شده و طی سال‌های اخیر، این مرکز وارد فضای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها نیز شده است. جهش یک شعبه رسمی در کشور انگلستان نیز دارد و چشم‌انداز و مأموریت خود را کمک به رشد دانش و آگاهی عمومی جامعه و همچنین توسعه زیرساخت‌های اکوسیستم نوآوری اعلام کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی