ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات چهارپا
کیان

اداره پلیس نیویورک یک‌بار دیگر از ربات چهارپا اسپات در شهر استفاده می‌کند

هرچند در گذشته انتقاداتی نسبت به این ربات چهارپا شکل گرفته بود، اما اداره پلیس نیویورک یک‌بار دیگر آن‌ها را در شهر مستقر کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ | ۲۱:۳۰

اداره پلیس نیویورک (NYPD) درحال استفاده مجدد از ربات چهارپا Digidog است که چند سال پیش با واکنش‌های شدیدی مواجه شده بود. شهردار نیویورک اخیراً در جریان یک رویداد مطبوعاتی این خبر را اعلام کرد و گفت که استفاده از Digidog در شهر می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد.

Digidog که با نام اسپات نیز شناخته می‌شود، یک ربات کنترل از راه دور است که شرکت بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) آن را طراحی کرده است. این ربات برای انجام کار در موقعیت‌هایی طراحی شده که ممکن است برای انسان‌ها خطری به همراه داشته باشند و کارهایی مانند انجام بازرسی از مناطق خطرناک و نظرات بر ساخت‌و‌ساز را انجام دهد. با‌این‌حال، Boston Dynamics استفاده از آن به عنوان یک ابزار ایمنی عمومی را نیز تبلیغ کرده و NYPD در گذشته آن را امتحان کرده است.

کنفرانس شهردار نیویورک درباره استفاده از ربات چهارپا

به گزارش ورج، «اریک آدامز»، شهردار نیویورک در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت:

«این تکنولوژی در دسترس ما قرار دارد و نمی‌توانیم از آن بترسیم. تاکنون چند نفر با آن مخالفت کرده‌اند و ما یک قدم به عقب رفته‌ایم اما من اینگونه عمل نمی‌کنم. من به دنبال بهترین چیزها برای شهر هستم.»

استفاده مجدد از ربات چهارپا اسپات در شهر، همان نگرانی‌های سابق در مورد استفاده پلیس نیویورک از بودجه عمومی و همچنین وجود دوربین در آن‌ها که می‌تواند بر حریم خصوصی و امنیت عمومی تأثیرگذار باشد را به همراه دارد. همچنین هنوز هیچ موردی درباره تجهیزکردن Digidog به سلاح گزارش نشده و انجام این کار خلاف شرایط خدمات بوستون داینامیکس است.

علاوه بر استقرار Digidog، شهردار آدامز و NYPD همچنین اعلام کردند که دو نوع فناوری دیگر و به همان اندازه نگران‌کننده نیز درحال آزمایش هستند. مورد اول یک لانچر دستی به نام Guardian HX است که می‌تواند برچسب‌های ردیابی GPS را روی وسایل نقلیه بیندازد تا آن‌ها را در هنگام تعقیب و گریز ردیابی کند. مورد دوم K5 ASR است. ماشینی از شرکت Knightscope که از آن به عنوان یک «ربات امنیتی کاملاً مستقل در فضای باز» یاد شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی